31 mar 2022
Kolejne „nowe” ortezy rozm. 43 (!)

Arturek odebrał nowe ortezy z VIGO ORTHO . But ma rozmiar … 43 cm, to 1cm mniej niż rozmiar buta taty 😉 Tak po prawdzie to z Gdyni wróciliśmy z jedna ortezą, bowiem lewa doznała uszczerbku na materiale i zostanie dosłana po wymianie.

Te specjalistyczne obuwie ortopedyczne, jeśli można tak traktować ów ortezy, są nieodłącznym atrybutem garderoby Królewicza od 4 roku życia. Pomagają ustabilizować i nadać prawidłowy kształt stopie podczas stania i chodzenia, co prowadzi do rozwoju chodu i utrzymania wzorca postawy. Dzięki temu Arturek zachowuje, a teraz już rozwijał równowagę, która stanowi o Jego bezpieczeństwie.

Przez idealne dopasowanie do stopy z lekkim naddatkiem na rozwój ich przydatność wynosi około 8 mcy.

10 mar 2022
Wizyta lekarska w sprawie CBD

We wtorek ponownie odwiedziliśmy Warszawę, bynajmniej w celach turystycznych, a z powodu wizyty lekarskiej u dr Marka Bachańskiego, o którym mówi się: doktor od spraw niemożliwych. Powodem wyprawy była ocena zaburzeń zachowania Arturka i celowość podawania CBD, czyli jednego z obecnych w oleju z konopi kannabinoidów.

Jakkolwiek to brzmi, CBD nie wykazuje żadnych psychoaktywnych właściwości. Widzimy znaczną poprawę w zachowaniu Królewicza i z powodzeniem stosujemy ów olej, ale chcieliśmy potwierdzić nasze spostrzeżenia i uzyskać opinię największego w Polsce specjalisty w tym temacie.

Kosztowna to była wizyta, bowiem przy pierwszym razie trzeba zapłacić 600,00 zł, ale trwała około 3h i była bardzo drobiazgowa. Jesteśmy ukontentowani spotkaniem, dlatego Arturek pozostanie pod kontrolą dr Marka.

Dr Marek Bachański /pediatra, neurolog/ jako pierwszy w Polsce zaczął stosować preparaty z konopi w terapii dzieci z padaczkami lekoopornymi.

Side bar