15 lut 2021
Rozliczenie roczne od dziś!

15 lutego 2021 roku rozpoczyna się okres rozliczeń PIT za rok 2020.Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przygotowała dla podatników rozliczenia roczne w usłudze Twój e-PIT.

Zachęcam do uzupełnienia rubryk:
123. KRS 0000037904
124. KWOTA
125. CEL SZCZEGÓŁOWY : ARTUR ROSA 15223

Jak to zrobić? POMOC https://www.youtube.com/watch?v=PHDhTFKz9JI

Do 30 kwietnia 2021 r. podatnicy mogą zweryfikować i zmodyfikować lub zatwierdzić swoje rozliczenia w usłudze Twój e-PIT. Potem KAS automatycznie zaakceptuje zeznania PIT-37 i PIT-38, które przygotowała na podstawie podsiadanych danych. Dzięki temu PIT będzie złożony w terminie nawet jeżeli podatnik nie podejmie żadnych działań.

Zeznanie PIT-28 za 2020 r. można składać w usłudze Twój e-PIT do 1 marca 2021 r.

Rozliczenie roczne PIT-28 i PIT-36 (w przeciwieństwie do rozliczenia PIT-37 i PIT-38), nie zostanie automatycznie zaakceptowane z upływem 30 kwietnia 2021 r. Należy pamiętać, aby sprawdzić i uzupełnić to rozliczenie, a następnie je zaakceptować i pobrać Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO)

msn.pl

11 lut 2021
Terapia toksyną botulinową w Szpitalu w Dzierżążnie

W dniu dzisiejszym w godzinach porannych z ponad półgodzinnym opóźnieniem spowodowanym fatalnymi warunkami drogowymi odwiedziliśmy „służbowo” szpital rehabilitacyjny w Dzierżążnie 😉

Kolejna terapia toksyną botulinową, czy wstrzykiwanie roztworu w mięśnie łydek w dawce 600. Zabieg ten zawsze przynosił ulgę Arturkowi, a także pozwalał się rozwijać w kierunku prawidłowego chodu i postawy, ale obecnie z ogromną satysfakcją obserwujemy doskonałe rezultaty. A jakie?

Otóż:

– duży spadek napięcia mięśniowego
– zwiększenie zakresu ruchu w stawach
– poprawę funkcjonalnych wzorców ruchowych i wykonywania czynności
– poprawę lokomocji (funkcja i prędkość)

I co najważniejsze – efekt utrzymuje się przez cały okres pomiędzy jednym, a drugim zabiegiem (około 3 mce), wcześniej około miesiąca. Super!!!

09 lut 2021
Serca Nakrętkowe Urzędu Miasta Tczewa

Arturek został pierwszym beneficjentem Nakrętkowej Akcji Urzędu Miasta – ZBIÓRKA NAKRĘTEK do miejskich Serc, których w Tczewie jest obecnie 5.

„Nakrętki ze skarbonek mogą otrzymać jednostki organizacyjne (…)  lub osoby fizyczne, które zadeklarują przekazanie środków uzyskanych ze sprzedaży nakrętek na konkretne zbiórki, prowadzone przez uprawnione do tego podmioty. Każdy uczestnik akcji zobowiązuje się do odbioru nakrętek własnym transportem”

To doskonały pomysł na zbieranie tychże surowców i bardzo przypadł do gustu, zarówno mieszkańcom Tczewa, jak i turystom. Dla nas najważniejsze, iż uzyskane środki finansowe ze sprzedaży zapewnią ciągłość rehabilitacji Królewicza 🙂

LINK https://www.tcz.pl/index.php?p=1,47,0,wiadomosci&item=0facafc7e4dd7c9b&title=Pierwsze-nakretki-trafily-do-potrzebujacych

 

Side bar