25 wrz 2019
Bazarek w internecie? Znak czasu

Z inicjatywy Patryka na internetowym facebook został utworzony Bazarek charytatywny dla Arturka Rosy „Pomóż i Ty” …

Działa on doskonale. W czasach komunikacji internetowej odległość pomiędzy sprzedającym a kupującym straciła na znaczeniu, dlatego to takie łatwe i przyjemne.

Poradnik jest jednowierszowy:

Wejdz, licytuj i wygraj to co Cię interesuje. Wstaw też na bazarek coś od siebie,  ktoś tego z pewnością tego potrzebuje.

Całość przychodu jest zdeponowana na subkoncie Arturka we Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą i spożytkowana na leczenie i rehabilitacje. Bez prowizji 🙂

 

25 wrz 2019
Wiadomości medyczne … Konsultacja Neurologiczna

Zaledwie parę dni minęło od wizyty w Bydgoszczy na konsultacjach psychiatrycznych, wcześniej zaś byliśmy w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w poradni genetycznej, a dziś … pognaliśmy do Gdańska, aby spotkać się z panią dr Agnieszką Matheisel, która opiekuje się naszym Królewiczem od 4 mca Jego życia.

Pośród lekarzy trwają konsultacje, jakie kolejne poczynić kroki, aby nadać ostateczną nazwę Jego choroby i w jak największym stopniu Mu pomóc. Pomysły oscylują pomiędzy ponownym badaniom neurologicznym (rezonans, eeg) i badaniom genetycznym (WES) …

Czekamy na decyzje lekarzy, ale i tak najważniejsza dla Arturka jest rehabilitacja, której poświęca się całym sobą, i duszą, i ciałem.

25 wrz 2019
Nakręceni na Arturka

Ostatnie dwa dni to objazdowa kontynuacja akcji Nakręcenie na Arturka, w której zbieramy nakrętki od Darczyńców, zarówno instytucjonalnych, do których swoje surowce przynoszą osoby prywatne, jak i bezpośrednio od osób prywatnych właśnie 🙂

Wpierw Przedszkole Jarzębinka z Tczewa, a dziś rano wyjazd do Mikoszewa, gdzie mieści się Szkoła na Bursztynowym Szlaku. Owoce podróży poznamy w dniu ich skupu na złomowcu, lecz śmiało celuję w wagę 400 kg.,

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, w szczególności Dzieciom i Młodzieży 🙂

 

19 wrz 2019
Wolne Miasto PUB oświadczenie

„…nasz wspaniały rycerz, który imieniem Artur Rosa nazwany, nieskalany, bez wahania złapał za miecz i z kamienia bez oporu wyciągnął.
A za Arturkiem my, biało-zieloni rycerze oddani idziemy niczym w krucjacie, pełni wiary, ku zdrowiu, ku lepszej przyszłości.
Uśmiech dziecka i świadomość wsparcia odczuwana przez trwających przy nim bliskich, których serdecznie pozdrawiamy, jest czymś niesamowitym.

Byliśmy, jesteśmy, będziemy!!!
CAŁA LECHIA ZAWSZE RAZEM!!!
NIE BÓJMY SIĘ POMAGAĆ! KARMA WRACA!”

 

18 wrz 2019
Hey Koniku, a jak się postarasz …

Hucułek rządzi!!! Wróciliśmy na koniki w Pani Ani w Szczerbięcinie – Ośrodek Hucułek. Nie mają sobie równych pod względem podejścia do podopiecznych, profesjonalizmu rehabilitacji i wspaniałych koników.

Polecam to za mało… Namawiam wręcz, zarówno na rehabilitację, jak i na przyjemne spędzenie czasu w siodle.

18 wrz 2019
Konsultacje konsultacje … medyczne

Dziś medycznie się działo, konsultacje psychiatryczne. Jak zwykle za dr Lepakiem lecimy do Bydgoszczy. Przewidywana przez recepcję wizyta 10min na pacjenta nigdy nie jest respektowana przez dr Lepaka. My byliśmy 25 minut, przed nami pacjentka aż 40 min.

Lekarz jest dla Pacjenta, a nie Pacjent dla recepcji 🙂

 

18 wrz 2019
Wizyta Przyjaciela Arturka – Pawła Mej

Gościem Honorowym V Dychy Nad Wisłą, zawodów biegowych w ramach Grand Prix Kociewia,  był nasz Przyjaciel Paweł Mej. Oczywiście korzystając z okazji pobytu w Tczewie, odwiedził Arturka, zarówno w domu, jak i w szkole.

Przypomnę, iż Paweł Mej jest Rekordzistą Polski w 24-godzinnym biegu boso, który to rekord ustanowił 2 maja 2018 na Stadionie Energa w Gdańsku, a następnie poprawił przy okazji zawodów w Bytowie w bieżącym roku. W ogóle Jego historia jest przebogata w doświadczenia sportowe oraz kulturalne, odsyłam na blogi naszego Mistrza – Paweł Paweł

 

18 wrz 2019
Wakacyjny turnus rehabilitacyjny

Ostatnie dwa tygodnie wakacji Arturek spędził w ośrodku pod Łodzią, ale tą z wielkopolski. Mieści się tam Centrum Rehabilitacji LIKE. Trafiliśmy tam z polecenia, zarówno rodziców, jak i rehabilitantów i nie żałujemy 🙂 Było bardzo intensywnie z korzyścią dla Królewicza. To malownicze, spokojne miejsce pozytywnie nastraja do ciężkiej pracy i wypoczynku po niej. Babcia chwaliła tą oazę spokoju i komfortu psychicznego, a Arturek dzielnie pracując doceniał profesjonalizm rehabilitantów i … cudowne koniki 🙂

Oczywiście Zabajka_2 jest najukochańsza …

Side bar