Projekty unijne dla osób niepełnosprawnych

DOTACJE

Osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności mogą korzystać ze specjalnego systemu dotacji z budżetu UE.

 

 

 

30 mar 2017
My Love

Najlepsza wizyta w Hucułku!!! Arturek przełamał się i przemiłe doświadczenia wzięły górę – na dobre WRÓCILIŚMY 🙂

 

30 mar 2017
Ortezy w produkcji

 

 

Arturek osobiście dokonał wyboru kolejnych ortez – miały być szare i takowe będą 🙂

Oczywiście specjalne łuski wraz z kmpl obuwia przygotuje VIGO, od lat wspomagająca swoim doświadczeniem naszego Królewicza.

Ortezy Arturka to aparaty stabilizujące stawy kończyn dolnych. Mega ważny wspomagacz w nauce i korekcie chodzenia.

Koszt zakupu to 3300,00 zł za ortezy plus 720,00 zł odpowiednie buty. Tak dla informacji. Na szczęście jest szansa na dofinansowanie.

29 mar 2017
Rozszerzamy rehabilitację.

Od paru tygodni współpracujemy z Instytutem Nauk Stosowanych z Tczewa. Celem jest prowadzenie terapii wg indywidualnego programu terapeutycznego przygotowanego po ocenie behawioralnej Arturka.

W perspektywie ukończenia przez naszego Królewicza „przygody” z przedszkolem i zerówką, czeka Go wyzwanie w szkole podstawowej.

Mamy nadzieję, iż powyższe zajęcia ułatwią Mu start i późniejszą kontynuację nauki.

28 mar 2017
Arturek w nowym programie rehabilitacyjnym

U Arturka wciąż coś się dzieje

Od kwietnia br do końca marca 2019r Stowarzyszenie na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie realizować będzie projekt „Wspieramy rozwój dziecka” finansowany ze środków PFRON.

Uczestniczyć w nim będzie grupa 60 dzieci, a pośród nich Arturek … yupiii

W ramach projektu realizowane będą zajęcia: EEG Biofeedback, integracji sensorycznej, rehabilitacji ruchowej, neurologopedii oraz zajęcia na basenie.

Możemy zdradzić, iż także ubiegamy się o udział Arturka w projekcie „Człowiek i koń – przepis na zdrowie” – trzymajcie kciuki

18 mar 2017
Bosy Biegacz

Wczoraj odwiedził nas niezwykły gość  – Paweł Mej – wspaniały zawodnik i przede wszystkim cudowny człowiek. Dusza towarzystwa, wiecznie uśmiechnięty, szerzej znany jako Bosy_Biegacz.

Paweł biega od 10-ciu lat, w tym roku będzie ta okrągła rocznica. Na Jego koncie jest 88 maratonów, a nie liczymy pomniejszych zawodów. Jutro znów biegnie w Gdyni – oczywiście na boso – tym razem 20km. Jak sam mówi „W nogach mam 10450 km”. To naprawdę imponujące i jest z pewnością motywacją dla wielu niezdecydowanych biegaczy.

Jako człowiek jest … wulkanem. Śpiewa, opowiada anegdoty, kawałami sypie jak z rękawa… Chociaż sam nie żyje jak krezus, pomaga innym potrzebującym. Przez swoją pasję i zaangażowanie stał się bardzo rozpoznawalny, stąd Jego wizyty w mediach publicznych i prywatnych. Próżno lecz  szukać w Nim „gwiazdorzyny”, na szczęście pozostał sobą.

Arturek polubił Go o pierwszego spotkania, a to nie jest takie łatwe, bo jak widzicie Paweł ma wąsy, a nasz Królewicz ich się boi 😉

Paweł pewnie jutro ponownie będzie ostatni, jak to było dotychczas, ale przez tą miłość do biegania zaskarbił sobie rzesze fanów. Trzymamy kciuki!

ps. I fanek 🙂

17 mar 2017
EKONOMI(K)cznie

Specjaliści Ekonomiści z tczewskiego Ekonomika kolejny raz pokazali, że w jedności siła, bowiem to jednostki tworzą wieeeelką grupę. Dziękujemy

 

11 mar 2017
440 kg oddane.

Oddane tej żarłocznej maszynie 440 kg w dniu wczorajszym nie zaspokajają jej wiecznego głodu Dziś zaś zapakowany samochód po dach (nie zabrał wszystkiego), przyjechał do Tczewa z gdańskiej Moreny.

Ile można żreć tych nakrętek – pytamy maszyny – WIĘCEJ WIĘCEJ Mega Więcej….

Zbieramy – karmimy – w pieniążki zamienimy!!!

08 mar 2017
Dzień_Kobiet

Piękny dziś dzień, bo to dziś Przepiękne Święto – Urzekających Kobiet i Dziewczyn i … Dziewczynek 🙂

Mojej Mamusi, mojej Babci, moim wspaniałym Rehabilitantkom, CAŁEMU zespołowi Blue Kids oraz KOLEŻANKOM z tegoż przedszkola…

Cioci Ani gratki ślę i dziękuję za kuzynkę/kuzyna.

I wszystkim Ciociom cudownym …

I KAŻDEJ Przyjaciółce – zwracam się do każdej per_TOBIE, chociaż nie wymienię wszystkich – dziękuję za pomoc. Dziękuję po stokroć.

Dziś DZIEŃ KOBIET, jaki ja jestem szczęśliwy, że znam aż tyle WSPANIAŁYCH KOBIET

życzę WAM

BĄDŹCIE SOBĄ BO JESTEŚCIE WSPANIAŁE :):):)

 

  • 1
  • 2
Side bar