23 paź 2016
50% Zabajka_2

Pół_metek w Ośrodek Rehabilitacji Dzieci Zabajka 2 mija w mgnieniu oka. Kolejne 50% rehabilitacji w realizacji od poniedziałku. Arturek Rosa jest silny i świadomy konieczności usprawniania. Dziś kolejny raz pokazał nam swoją determinację i pomimo „gorszego” samopoczucia stawił się na zajęcia SI
Boże… jesteśmy z NIEGO tacy dumni…

Nasza Przyjaciółka Weronika Wojciechowska też walczy. Dopingujemy!

ps. Bravo Lechia, Bravo Lider! Dziś był piękny mecz. Każdy rozgrywa coś życiowego.

18 paź 2016
Zabajka2 turnusowo

Od wczoraj Arturek przebywa na turnusie rehabilitacyjnym w Zabajk2 w Złotowie. Wręcz nie mógł się doczekać tego przyjazdu, bowiem ostatnim razem był tam w maju br.

Szkoda, że nie udało się przeprowadzić terapii toksyną botulinową w szpitalu w Dzierżążnie, aby mógł jeszcze bardziej skorzystać na zajęciach. Choroba wykluczyła Arturka z możliwości zastrzyków, a cały proces został przeniesiony na listopad.

No cóż, tak musiało być.

Trzymamy kciuki za naszego Dzielnego Rycerza. I za niezastąpioną Babcię 🙂 Pozdrawiamy.

06 paź 2016
MPD

5 października br święto obchodzi ponad 17 milionów osób, u których zdiagnozowano mózgowe porażenie dziecięce oraz blisko 350 milionów osób bezpośrednio lub pośrednio związanych z objawami tychże zespołów

Mózgowe porażenie dziecięce w skrócie MPD, z ang. CP – “cerebral palsy”) to zespół przewlekłych zaburzeń neurologicznych, wynikający z trwałego uszkodzenia mózgu, który obejmuje zaburzenia ruchu i postawy. Najczęstsze problemy, które towarzyszą dziecięcemu porażeniu mózgowemu to słaba koordynacja, sztywność mięśni (tzw. spastyczność) oraz kłopoty z połykaniem i mówieniem.

 

Side bar