Dzień Mamy w Zabajce_2

Dzieci mówią/pokazują MIŁOŚĆ swoim Mamusiom… Każdy inny, każdy wyjątkowy, Wszyscy Najważniejsi…

„Kocham Cię Mamo”

https://www.facebook.com/Zabajka2/?fref=ts

28 maj 2016
Wciąż zbieramy nakrętki

Dziś otrzymaliśmy mega pakę z nakrętkami, szacujemy, że w sumie to około 250 kg 🙂 Specjalnie z Gdańska pofatygował się nasz Przyjaciel, który nieformalnie został koordynatorem sekcji Morena i Jasień.

Dziękujemy wszystkim, którzy dorzucili swoją nakrętkę, szczególnie dzieciom i młodzieży z Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 2 w Gdańsku-Jasień właśnie

Lecimy dalej i wciąż zbieramy….

26 maj 2016
Artur odwiedził Arturka

… oczywiście między innymi 😉

Na zaproszenie Stowarzyszenia Zastępczego Rodzicielstwa w dniu 23 maja odwiedził Złotów sędzia Artur Lipiński, znany z telewizyjnych rozpraw sądowych z zakresu prawa rodzinnego. W Zabajce_2 właśnie spotkał się z kadrą oraz podopiecznymi.

podajemy za www.zlotowskie.pl

Dzień Mamy, NAJWIĘKSZE ŚWIĘTO

Dzień Matki jest gloryfikacją matczynej opieki, przywiązania … wymieniać i wymieniać.

Każdy gatunek żyjący na ziemi niezmiennie od lat na piedestale wynosi MATKĘ.

MAMA jest wszystkim dla Dziecka.

To największe święto rodzinne. Każdy z nas jest dzieckiem, mamy Mamy 🙂

Moja jest przecudowna, każdemu takiej Mamy życzę

„Od Poczęcia jesteś przy mnie i we wszystkim wspierasz mnie..

MAMUŚ

KOCHAM CIĘ”

Inni gasną Ty zostajesz, nigdy nie opuścisz mnie

MAMUŚ

Trwaj…

Odwdzięczę się…

będę miiiiły, faaaaajny, sobą… 🙂

 

25 maj 2016
Kolejny przełom w Zabajce_2

Każdego lata (tudzież wiosny) podczas turnusu w Ośrodek Rehabilitacji Dzieci Zabajka 2, jest moment przełomowy. Dziś po raz pierwszy w życiu Arturek stanął i chodził po niestabilnej trampolinie, co wydawało się niemożliwym do osiągnięcia ze względu na równowagę. Umiejętność tą przyrównujemy do nauki chodzenia.

https://www.youtube.com/watch?v=ueukkd69au8&feature=youtu.be

25 maj 2016
„Dwunastka” na Dychę!

W gronie Nakręconych na Arturka witamy serdecznie Szkołę Podstawową nr 12 im. Bronisława Malinowskiego z Tczewa.

Na jej terenie, pośród uczniów i rodziców :), przeprowadzili miesięczną zbiórkę nakrętek, a następnie całość zdeponowali w Zakładzie Utylizacji Odpadów. Dochód ze sprzedaży został przekazany na subkonto Arturka w Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą, na którym to przedwczoraj zostały zaksięgowane.

Będziemy wdzięczni i zaszczyceni kontynuacją podobnych akcji w kolejnym roku szkolnym 🙂

Dziękujemy WSZYSTKIM bohaterom z „dwunastki” za zaangażowanie. Po powrocie Arturka z Zabajka_2, odwiedzimy Was na herbatce 🙂

Kolejna szkoła pomaga Arturkowi zbierając odpady, utylizując je i przekazując dochód. Takie akcje poza szczytnym celem mają wiele niewymiernych korzyści, które owocują na wszelakie sposoby, dlatego ogromnie jesteśmy radzi, że skupiają wokół naszego Królewicza tylu aktywnych ludzi.

22 maj 2016
Zabajkowo (2) bo majowo

Turnus w Zabajka_2 w Złotowie po raz kolejny w tym roku.

Mega napięty plan zajęć z samymi mega ważnymi … zajęciami 🙂 Wyjątkowy będzie to czas dla Arturka i Ani, bowiem duuużo zajęć przed nimi w trakcie tego dwu-tygodniowego pobytu. Szczęście, że Królewicz jeździ tam z dużą przyjemnością, czego wyrazem jest radość z każdej wizyty. Wspólne lata scaliły ze sobą Podopiecznych i Rehabilitantów, a to bardzo ważne w procesie rehabilitacji.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów noszenia gipsów, dlatego mocno perspektywicznie liczymy na ten obecny bodziec turnusowy.

Trzymamy kciuki!

18 maj 2016
Stacjonarna Pausa… czas do Zabajki

 

Już jutro zaczyna się kolejny turnus rehabilitacyjny młodego Księcia.

Kim byłby dziś bez tej wszechstronnej pomocy? Byłby sobą, ale czy na tym samym etapie rozwoju?

Niestety NIE!

Te wszystkie szanse, jakie ma dzięki finansowej pomocy z Waszej strony, zaangażowaniu specjalistów i rehabilitantów oraz rodziny, przede wszystkim Babci – Arturek W Y K O R Z Y S T U J E!

Dysproporcja

Jest bieglejszy w niektórych czynnościach niż rówieśnicy, w innych zaś, szczególnie tych manualnych, wciąż pracuje na ich rozwinięciem, ale i w tych idzie w przód… daje czadu…

W tym tygodniu po_Do_widzeniał się z każdym, bo wzywa Zew Zabajki_2.

ps. samochód wypożyczony od Paja

18 maj 2016
„Nie mam już na nogach gipsu Dziadek…”

Nóżki odżyły, waga Arturka się obniżyła …

To był doskonały pomysł pani dr Marty Banach ze szpitala w Dzierżążnie, aby tym razem naszemu Synkowi sprawić trochę ciężkiej materii dla Jego zdrowia. Ponadto jesteśmy przekonani, że kunszt dr Przemysława Biegańskiego miał niebywałe znaczenie, bowiem gips był idealny przez pełen okres /2tygodnie/ a skóra po jego zdjęciu nie miała żadnych uchybień, poza std.

To naprawdę wysokiej klasy specjaliści, nie tylko z wyniesionych nauk i zamiłowania do zawodu. Przede wszystkim dzięki podejściu i zrozumieniu pacjenta, tego wyjątkowego, dziecięcego pacjenta.

W samą porę nogi uwolniły się, ponieważ czeka je praca w … Zabajka_2

 

 

Dzień Godności

5 maja obchodzony jest Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Ustanowiony został w 1999r. przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym (PSOUU)

Jego celem jest uświadomienie społeczeństwu możliwości jakie posiadają osoby niepełnosprawne oraz zwrócenie uwagi na bariery, które utrudniają im normalne życie.

5 maja to w całej Europie także Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

Relacja foto z obchodów w Tczewie pod LINKIEM

  • 1
  • 2
Side bar