30 kw. 2016
Nakrętkowy rekord

Nakrętkowy dziś padł rekord, spieszę Wam oznajmić. I do tego masa wielka ta, zasiliła głodnego olbrzyma …

540 kg nakrętek w 746-ciu siatkach, woreczkach i workach. Tyle dziś oddaliśmy grubaśnej maszynie przetwórczej.

Masakrycznie wielka masa!!!

Kochani, dziękujemy za udział w akcji Nakręceni Na Arturka. Każdy z Was ma mega udział w finałach.

Dziękujemy firmie Auto Wit Kujach za udostępnienie transportu. Po raz kolejny 🙂

ZBIERAMY DALEJ 🙂

 

28 kw. 2016
Klinika zaszczycona odwiedzinami Arturka :)

Dzisiejsze popołudnie spędziliśmy w centrum zdrowia we Wrzeszczu – Klinice LifeMedica.To sąsiedzi Akademii Medycznej.

Absolutnie nie wybraliśmy tego miejsca skuszeni internetową propagandą, lecz koniecznie chcieliśmy się skonsultować z Panem dr Stanisławem Biegańskim, gorąco polecanym przez nas ortopedą.

Arturek ma zalecenie gipsowania nóg w ramach terapii toksyna botulinową i chcemy mieć pewność, że zostaną one założone najlepiej jak tylko można.

Arturek był mocno … zawiedziony, że już dziś nie ma nóg twardszych i bielszych 🙂

Co się odwlecze to nie uciecze 🙂

Na powrocie odwiedziliśmy Przyjaciółkę_Olkę z gdańskiego Ujeściska, która miała dla Arturka siatkę nakrętkowego szaleństwa 🙂

ps. To grubszy temat i opiszemy go innym razem. Aleksandra ma plan…

23 kw. 2016
Nakrętkowe On Tour

Czy to piątek, czy sobota – w najlepsze trwa nakrętkowa robota 🙂

Wczoraj z Pruszcza Gdańskiego przywieźliśmy załadowany nakrętkami po dach osobowy Fiat Stilo. Dziś wyzwanie było większe i osobówkę musiał zastąpić „dostawczak”. Na nasze oko to w sumie ponad 400kg odnawialnego surowca, którego dochód ze sprzedaży zasili konto rehabilitacyjne Arturka.

Dziękujemy wszystkim aktywnym dostawcom za przeolbrzymie zaangażowanie. Manager of Danzig Mrs Stena został prawdziwym multi potentatem w tej dziedzinie 🙂

Witamy w Drużynie Arturka, grającą oczywiście w ataku, szkołę z Gdańska Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 2

19 kw. 2016
Botulina

Terapia toksyną botulinową miała miejsce wczoraj w Szpitalu Rehabilitacyjnym w Dzierżążnie. Z reguły ustawiamy ją krótko przed turnusem, aby maksymalne działanie spożytkować w okresie intensywnej rehabilitacji, ale lekarze zdecydowali się na gipsowanie nóg Arturka, stąd szybszy termin.

Poruszający był widok samego zabiegu, szczególnie patrzenie na przeżywanie sprawianego bólu Synka, któremu domięśniowo wstrzykiwana jest ciecz. Działanie środka znieczulającego (tzw głupi jaś) było dużo słabsze niż poprzednio, dlatego świadomość pracowała pełną parą.

Do Dzierżążna wybraliśmy się silną męską ekipą: Arturo, Dziadek i tata 🙂

 

 

04 kw. 2016
Medycznie (i nie tylko) – on tour

Wszak dzisiaj Arturek miał „urlop” od przedszkola, ale nie próżnował, bowiem zrobił 300km w gonitwie za doskonaleniem zdrowia i sprawności.

Wizyta kontrolna w Szpitalu Rehabilitacyjnym w Dzierżążnie to pierwszy cel podróży. Przy okazji pobrano Mu krew do analizy, co przeżył z lekkim strachem. Informacja o planowanej botulinie i późniejszym gipsowaniu nóg, wprowadziła naszego Bohatera w trochę większą konsternacje. Doskonale pamięta dwukrotne uwięzienie obu kończyn w masie twardego na dwa tygodnie. Podobnie będzie na dłuuugi maj 🙁

Ta nieprzyjemną perspektywę zasłonił sobie modlitwą w kaplicy szpitalnej, która jest stałym punktem wizyty. Oczywiście praktykował także celebracje mszy i posługę ministrantów 🙂

Następnie udaliśmy się do przychodni lekarskiej na Nowym Chełmie, aby umówić się z lekarzem prowadzącym na terminację gipsowania – niestety bezskutecznie.

Obok jest Morskie Przedszkole, więc zajechaliśmy po nakrętki – dziękujemy za kontynuacje zbiórki 🙂

Oddaliśmy pokłon pamięci Dawidowi Zapisek zapalając Mu światełko do nieba, aby widział, że pamięć o Nim trwa.

Na końcu tej zaplanowanej eskapady było VIGO o/Gdynia, aby odebrać kolejne ortezy wraz z butami. Świetne produkty, mamy nadzieję, że też świetnie się przyczynią do poprawy jakości Jego chodu, tak jak poprzedniczki.

Wracając do domu odwiedziliśmy Dziadka na działce. Arturek całą drogę był wyciszony, ponieważ „kontemplował” powracającą wizję zagipsowanych nóg. Bardzo Go to zmartwiło i wprowadziło w przygnębiony nastrój. Do tego doszła niespodziewana gorączka, która w chwili obecnej wynosi 38,7…

Brak słów 🙁

01 kw. 2016
Jaś i Małgosia z Tczewa

Zając ciąg dalszy

Zaskoczeni odebraliśmy dziś wiele sprezentowanych zabawek i maskotek.

Fundatorem tego prezentu byli klienci sklepu JAŚ I MAŁGOSIA o/Tczew, a zbiórka miała miejsce przed świętami. Wszystkie te dobra z pożytkiem dla Arturka zostaną wystawione na aukcję charytatywną.

Akcja ta została zorganizowana przez Właścicieli i Pracowników sieci sklepów JAŚ I MAŁGOSIA, za co serdecznie dziękujemy.

Kochani, w postach lokujemy linki naszych Przyjaciół, ponieważ to jedyna forma podziękowania za ich troskę, pomoc i PRZYJAŹŃ, dlatego prosimy o odwiedzanie wyróżnionych stron i sklepów.

01 kw. 2016
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Jutro, 2 kwietnia, obchodzimy wielkie święto: z ang. World Autism Awareness Day, WAAD – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Święto to było inicjatywą… Kataru w osobie Jej Wysokości Mozah, małżonki emira Hamada ibn Chalifa as-Sani, popartej przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 18 grudnia 2007 (A/RES/62/139) i opublikowaną 21 stycznia 2008 roku.

W tym roku na całym świecie zaplanowano NIEBIESKI BĄDŹ NIE ZIELONY w temacie autyzmu, dlatego też zachęcamy do czynnego uczestnictwa w tym przedsięwzięciu.

 

Side bar