27 paź 2015
Skup nakrętek trwa

NAKRĘCENI zebrali 200kg nakrętek – oddaliśmy parę dni temu.

Dziś maszyna zeżarła kolejne 340 kg!!! Zbiórka lokalna

Super to idzie…

ZBIERAMYYY

17 paź 2015
Jestem Tu – dzięki Nim /yamaha-dragstar

 

Właśnie wczoraj Arturek rozpoczął ostatni w tym roku turnus rehabilitacyjny. Oczywistym miejscem do doskonalenia zdrowia jest „oczywiście” Zabajka_2  🙂 Od 16 października do końca miesiąca znajduje się będzie pod opieką rehabilitantów z tamże ośrodka.

Tu już piętnastu raz rehabilituje się nasz Synek w Złotowie, dlatego stawiamy tezę, że ludzie tam pracujący mają bardzo duży wpływ na kształtowanie dobrych wzorców, utrwalaniu ich i rozwój naszego Królewicza. Fachowość łączy się z przyjemnym pobytem /jeśli ciężka praca może sprawiać przyjemność/, dlatego Arturek myśli nie dopuszczał, iż obecny wyjazd mógłby nie dojść do skutku z powodu nagłego zachorowania lub innego przypadku losowego. Zabajka_2 działa na Niego niewytłumaczalnie perfekcyjnie 🙂 Czeka na nią jak na pobyt w 5***** SPA:)

I te kochane zwierzątka … Stanął z nimi oko w oko.

Uwaga uwaga uwaga, hojnymi darczyńcami obecnego turnusu rehabilitacyjnego Arturka Rosa są forumowicze http://yamaha-dragstar.pl, którzy w czasie swojego ostatniego zlotu, w czasie spontanicznej zbiórki zebrali, bagatela 5 400,00 zł :):):) To już kolejna kwota przekazana z korzyścią dla Arturka. Wszystko czeka cierpliwie na subkoncie fundacji… niedługo czas na nowe ortezy.

JESTEM TU DZIĘKI NIM

Do tego fantastyczna wiadomość otrzymana dosłownie 200 m od Ośrodka – Fundacja Złotowianka dofinansuje częściowo obecny pobyt małego Roska.

Dziękujemy Wam Kochani.

12 paź 2015
TRansport Motocyklistów

Motocykliści zasilili budżet nakrętkowy. Aż z centrum PL reprezentanci przywieźli 4 worki.

Kochani, wieeeelkie dzięki

09 paź 2015
Ciocia Madzia NDT Bobath

Z dumą informujemy światu, że ciocia Magda Jaruga, potocznie zwana Madzią, ukończyła kurs terapii neurorozwojowej NDT Bobath!

Miłość do dzieci i pomoc tym poszkodowanym przez los oraz własne aspiracje i determinacja w osiąganiu zamierzonych celów, prowadzą Madzię na sam szczyt kunsztu z zakresu rehabilitacji. Wciąż udoskonalane umiejętności procentują u podopiecznych i dlatego cieszymy się, iż Arturek jest pod jej stała opieką od lat.

Gorąco polecamy rodzicom dzieci niepełnosprawnych. Chętnie skontaktujemy zainteresowanych.

Więcej o tej niezwykle popularnej i skutecznej metodzie rehabilitacji TUTAJ

Madziu, gratulacje od Rosa_Klan! I oczywiście od Babci:)

07 paź 2015
U Alergologa

Dziś wizyta u alergologa, jako kolejny etap w drodze po odpowiedź: dlaczego?

kilkadziesiąt młodych osób na ulicy z tabliczkami: niepełnosprawny mówi, kocha, czuje 07 paź 2015
Światowy dzień MPD

kilkadziesiąt młodych osób na ulicy z tabliczkami: niepełnosprawny mówi, kocha, czuje

Siódmego października swoje święto obchodzi ponad 17 milionów osób, u których zdiagnozowano mózgowe porażenie dziecięce oraz blisko 350 milionów osób bezpośrednio lub pośrednio związanych z objawami tychże zespołów. Ponad połowa dzieci, żyjących z niepełnosprawnościami w Polsce to dzieci dotknięte mózgowym porażeniem dziecięcym, szacuje się, że jest to około 25 tysięcy osób.

Mózgowe porażenie dziecięce nie jest chorobą ….

więcej na niepelnosprawni.pl

02 paź 2015
Z imprezę na imprezę

Szykowny strój w sobotę – ślub Agaty i Kuby, elegancki także w niedzielę. A to dlatego, iż okazja wyjątkowa – 30-rocznica śluby Cioci Marleny i wujka Marka.

Kochani, składamy Wam raz jeszcze co najmniej kolejnych 30-stu lat w szczęśliwym związku.

Po prostu Szyk i Elegancja

02 paź 2015
Blue Kids w ZOO

 

Drugi raz w tym roku Arturek odwiedził oliwskie zoo, tym razem jednak z grupą koleżanek i kolegów z Przedszkola Blue Kids. Zwiedzanie nietypowe, ponieważ zamiast o własnych nogach, przemieszczał się w komfortowej ciuchci:)

Wczesna godzina pobytu pozwoliła na obcowanie ze wszystkimi zwierzętami, bowiem żadne z nich nie myślało o popołudniowej drzemce. Świetna zabawa dla dzieciaków.Dużo emocji wzbudzali mieszkańcy zoo, których zwyczaje i ciekawe anegdoty przybliżył nam Pan Kierowca Ciuchci. Wiedzieliście np to, że wybieg dla lwów jest jednym z największych i najbardziej naturalnych w Europie?

Zachęcamy do gościny w tym miejscu, my z pewnością tam wrócimy.

Side bar