19 mar 2015
Turnus na półmetku

Drugi tydzień Arturek spędza czas w Ameryce.

Rehabilitacja trwa w najlepsze. Bywają dni lepsze i gorsze, ale najważniejsze, że Arturek czerpie z tego czasu same korzyści. Dotyczy to zarówno pracy, jak i kontaktów towarzyskich. Ponieważ jest wiele dzieci z Jego rocznika, czuje się tam jak w przedszkolu z przerwami na zajęcia 🙂 Żal tylko, że ulubiona koleżanka naszego Księcia – Agatka – zakończyła już pobyt. To wyjątkowa znajomość.

Opiekę nad Arturkiem sprawuje niezawodna Babcia 🙂 Zmiana warty nastąpi w ostatnich dniach pobytu.

 

12 mar 2015
Akcja FUNDACJI ZIELONE WZGÓRZE

Fundacja Zielone Wzgórze ogłosiła akcje zbierania nakrętek dla Arturka!!! Świetna inicjatywa naszych Przyjaciół.

Czytamy na facebookowym profilu ;)

„Znacie rycerza Arturka? Tczewiacy znają, a Wam, którzy nie znacie, mam zaszczyt przedstawić .
Arturek to chłopiec niezwykły, 5-latek, który od początku swojego życia walczy o to, by dogonić swoich rówieśników. Rodzice oczywiście dzielnie dotrzymują mu kroku.
Zresztą całą historię rycerza możecie przeczytać na www.arturek.net

Zbieracie nakrętki? Pewnie tak, wszyscy zbierają. My fundacyjnie również. Dla Arturka – żeby mógł nadal korzystać z rehabilitacji. Pierwszą partię już przekazaliśmy, ale ciągle może być tego więcej.

Dlatego, Przyjaciele kochani, zachęcamy do przekazania nakrętek do naszej Fundacji albo bezpośrednio do rodziców Arturka. W okolicach Tczewa, przy większej ilości, jesteśmy w stanie od Was nakrętki odebrać – w tej sprawie można się z nami skontaktować przez priv lub pod numerem telefonu 505 188 949.

Damy radę? Wierzymy w Was, jeszcze nigdy się nie zawiedliśmy”

ZACHĘCAMY DO CZYNNEGO UDZIAŁU

09 mar 2015
Time to start the American dream ;)

Pierwsza w tym roku turnusowa rehabilitacja Arturka zaczyna się baaaardzo nietypowo. Z dwóch powodów: dopiero w marcu i nie w Zabajka_2. Jego Wysokość przebywa obecnie w Ameryce.

To jakieś 160km od Tczewa 🙂

Arturek został zakwalifikowany na przyjęcie do Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego w Ameryce k/Olsztynka, który ma bardzo pochlebne opinie, jest rekomendowany przez pacjentów i co równie ważne refundowany przez NFZ.

Czekaliśmy na to 9 miesięcy.

Misia Gosia

Na allegro.pl pojawiła się oferta sprzedaży uroczego misiaka, czy też raczej uroczej misiaczki – Gosi. Celem jest zbiórka finansowa na kolejne ortezy dla Arturka. Jest to inicjatywa zewnętrzna, która nas miło zaskoczyła. Dziękujemy 🙂

LINK

Nie politycznie lecz PATRIOTYCZNIE

Szanowni Państwo, Kiboli się nie szufladkuje i nie wykorzystuje do swoich … partyjnych … zamierzeń.

Strona niniejsza poświęcona jest Arturkowi, ale  bliskość środowisku KIBOLSKIEMU jest ważnym aspektem propagowania świątecznym wydarzeniom mi.in.  z obchodów DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

G D A Ń S K

Cześć i Chwała Bohaterom

04 mar 2015
Nakrętkowa Maszyna zadowolona ;)

Uwierzycie, że jest tu 180 kg!!!

Maszyna Nakrętkowa nas lubi, bo zawsze jest syta 🙂

Dziękujemy sponsorom: Szkoła Podstawowa w Lubiszewie, Ekonomik Tczew; niezawodna Madzia_PrG, Energa Pruszcz Gdański i oczywiście prywatni kolekcjonerzy 🙂

Pozdrawiamy i zbieramy dalej.

Aukcje trwają nadal. Przyjaciele.

Zakończyła się pierwsza odsłona aukcyjnych gadżetów, lecz sama akcja trwać będzie nieustannie, do czasu sprzedaży ostatniej dostępnej „niespodzianki” Sprzedaliśmy 15 przedmiotów o łącznej wartości 951,00 zł , Hurrra:)

Dziękujemy Darczyńcom i Wygranym za udział w tym szczytnym celu. Dziękujemy Jackowi z Irlandii, który przekazał swój wylicytowany szalik ponownie na aukcję. Pozdrawiamy.

LINK DO AUKCJI

Państwa… Wasze… zakupy przyczyniają się do otwierania drzwi na nowe możliwości. Rehabilitacja jest bezwzględnie potrzebna do usprawnienia, do zdobywania podstawowych umiejętności, do egzystencji na normalnym poziomie, do rozwoju i gonieniu za rówieśnikami, do bycia członkiem społeczności, wreszcie do spełnienia swoich marzeń, jakże różnych od „zdrowych” dzieci.

Sumą korzyści tego wszystkiego jest przygotowanie do życia i ułatwienie Arturkowi przyszłości tj. sprostania kolejnym wyzwaniom związanych z wiekiem.

Każdy.. Każda… z Was jest budulcem Jego szczęścia. To niesamowite, jak wielu Was zostało Przyjaciółmi Arturka, naszymi Przyjaciółmi, bo rodzina jest razem. Otoczony Waszą pozytywną aurą i przyjacielskim ramieniem zmienił się w podstawowym aspekcie – lubi, kocha ludzi… nie boi się nawiązywać znajomości, wręcz garnie do nich, jest ufny i tolerancyjny.Tego nie osiągnęli rehabilitanci, ani my jako rodzina. To bezpośrednia nauka przekazana przez Was.

Dziękujemy.

Ps. Arturek od poniedziałku wybiera się na 21- dniowy (mały hard_turnus) turnus do Szpitala w Ameryce k. Olsztynka, ot taka doskonała informacja :):):)

Side bar