26 lis 2014
1% podatku – DZIĘKUJEMY

Z wdzięcznością dla Darczyńców dziękujemy za przekazanie 1% z podatku dla Arturka dla finansowego wsparcia Jego dążeniom do normalności. Zapewniamy, że zdeponowana kwota na koncie Arturka w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” w całości zostanie spożytkowana na Jego rehabilitację.

http://www.youtube.com/watch?v=2sIdhUVg_AQ

Arturek ma prawie 5 lata, ale temat wciąż aktualny

25 lis 2014
UNIA TCZEW z prezentem dla Arturka

W dniu dzisiejszym wielce zasłużony klub KKS UNIA TCZEW obchodzi 92-urodziny. Ponieważ do setki brakuje niewiele, zmieniliśmy życzenia:

Dwieście lat, dwieście lat niech żyje żyje nam!!!!

Był Będzie Jest – Tczewski KKS!


Gratulujemy godnego wieku i życzymy kolejnych lat w szczęściu i dobrobycie medalowym w każdej sekcji 🙂

Przy okazji tego święta portal http://www.unia.tczew.pl/ przeprowadza jedno-dniową licytację proporczyka wydanego z okazji 50-lecia istnienia klubu, co oznacza, że sam ma 42 lata 🙂 I w jakim jest doskonałym stanie. LINK DO AUKCJI

Jest nam niezmiernie miło, gdyż dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na rehabilitacje Arturka.

Dziękujemy Przyjacielu 🙂

EDIT 26.11.14: 175 zł dla Arturka!

Zakończyła się aukcja charytatywna proporczyka Unii Tczew. 42-letni unikat wylicytował Michał Fryca, oferując 175 zł. Cała ta kwota zostanie przeznaczona na rehabilitację Arturka Rosa. Gratulujemy zwycięzcy oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom aukcji, w której wzięło udział 9 osób.

24 lis 2014
Aleksander Doba Podróżnikiem Roku

Motywacyjny post do głosowania na Pana Aleksandra Doba, który ma szansę zostać PODRÓŻNIKIEM ROKU ŚWIATA. Ten niesamowity i niezwykle sympatyczny 67-letni „Mikołaj” jako pierwszy człowiek na świecie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki pomiędzy najbardziej oddalonymi jego wybrzeżami w Europie i Ameryce Północnej został nominowany do prestiżowej nagrody National Geographic – Adventurer of the Year. Nasz Rodak znalazł się w grupie 10 wyselekcjonowanych podróżników z całego świata, których dokonania w 2014 roku zdobyły szczególne uznanie jako niezwykły wyczyn eksploratorski. Zwycięzcę w tym plebiscycie wyłonią internauci, którzy od 6 listopada do 31 stycznia 2015 roku mogą każdego dnia oddać jeden głos na wybranego kandydata wchodząc na stronę: ALEKSANDER DOBA PODRÓŻNIKIEM ROKU 2014

źródło: http://www.national-geographic.pl i własne

21 lis 2014
Reeeekord nakrętkowy!

Padł nakrętkowy rekord – 440 kg oddane do skupu złomu. Dodatkowo w prezencie pracownicy Pirostal dorzucili od siebie 50kg makulatury, którą sami uzbierali z pożytkiem dla Arturka, wieeeelkie dzięki.

Dziękujemy firmie Auto Wit Kujach za użyczenie środka transportu:)

Zdeponowana ilość to już kategoria: hurt 🙂 Wszystko dzięki Wam Przyjaciele, każda nakrętka jest częścią woreczka, następnie siatki, potem worka/kartonu, aż wreszcie załadowana na samochód odbywa sympatyczną przejażdżkę do skupu, gdzie osiądzie w magazynie w oczekiwaniu na sprasowanie i przekazanie firmom recyklingowym. Te z kolei zakupione nakrętki przerobią na surowiec wtórny i zrobią z nich kolejne nakrętki, opakowania, rury PCV …

Jedna nakrętka z korzyścią dla tak wielu 🙂

Dla nas najważniejsze, że korzyść spotyka przede wszystkim Arturka.

A więc: zbieramyyyyyyy…..

 

20 lis 2014
ZABAJKA2 na koniec roku turnusowego

Rozpoczął się ostatni turnus rehabilitacyjny w tym roku.

Dla Arturka wyjątkowo ważny, gdyż jest bezpośrednio po terapii toksyną botulinową, dzięki której łatwiej można usprawnić Jego nogi. Ciężka praca się opłaca – to nasz Synek wie doskonale, więc ochoczo zabrał się do pracy.

Trzynastu turnus w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci Zabajka2 w Złotowie będzie najszczęśliwszym 🙂

Za to trzymajcie kciuki!

18 lis 2014
Morskie Przedszkole z Gdańska dołączyło

Kolejna porcja nakrętkowego pokarmu została podarowana przez Dzieci z Morskiego Przedszkola z Gdańska. Wczoraj wracając ze szpitala w Dzierżążnie odwiedziliśmy naszych darczyńców. Smutek na buźce Arturka wynika z faktu, iż najmłodsi podopieczni z przedszkola byli na zajęciach i nie znalazła się okazja, aby się z nimi przywitać i osobiście podziękować. Do następnego razu:)

Tymczasem D Z I Ę K U J E M Y na łamach strony.

A dla Madzi należą się specjalne podziękowania za wolontariat nakrętkowy na rzecz naszego Synka 🙂

 

 

16 lis 2014
Ania i Arturek jako Mama i Ja – kokurs

Ania i Arturek zostali decyzją czytelników laureatami konkursu Mama i Ja zorganizowanego w maju i czerwcu 2013 roku przez Dziennik Tczewski. W szranki stanęło sześć par. To było niezwykle miłe zostać nr jeden, raczej jeden i jeden 🙂

16 lis 2014
1% dla Arturka

Luty 2013 to czas rozliczeń z fiskusem. Dziennik Tczewski przypomniał historię Arturka.

 

16 lis 2014
Arturek jako Św. Mikołaj

W grudniu 2012r Arturek wraz z tatą brali udział w akcji Dziennika Tczewskiego „Mikołaj” w typowo dla siebie, nietypowo dla historii, bo … na biało-zielono 😉 Odwiedziliśmy rodzinę Zawiszewskich z Morzeszczyna.Bartek napisał piękny i wzruszający list, w którym o prezent prosił nie tylko dla siebie, ale dla całęj rodziny.

 

 

13 lis 2014
Szkoła Podstawowa z Lubiszewa włącza się do akcji

W akcję „Nakręceni na Arturka” włączyła się kolejna grupa dzieciaków, tym razem najmłodsi przedstawiciele edukacji ze Szkoły Podstawowej w Lubiszewie.

Już dziś zostaliśmy obdarowani cięęęęężką paczką nakrętek, która z pewnością usatysfakcjonuje tę głodną maszynę na złomowisku 🙂 „Dzieci z naszej szkoły są bardzo zaangażowane w zbiórki charytatywne – jak podkreśla Pani Jagoda wychowawca – Wcześniej zbierały dla Dziewczynki z gdańskiego hospicjum. Poprzez nadanie celowości zbiórki nakrętek i wskazanie ich beneficjenta, poznanie go, zauważyliśmy bardzo duży wpływ na uświadomienie, odbiór i traktowanie dziecka niepełnosprawnego przez naszych podopiecznych.” dodała.

Cieszymy się, że akcje te wpływają pozytywnie na obie strony. Uświadomienie społeczne oraz nauka tolerancji i wrażliwości muszą zaczynać się od najmłodszych lat.

Dziękujemy Pani Joannie za zadanie sobie trudu z zorganizowaniem tego przedsięwzięcia.

Przypominamy, że akcja tra nieprzerwanie i zachęcamy do przekazywania Arturkowi nakrętek, z pożytkiem dla niego samego a także dla środowiska, w którym żyjemy.

 

  • 1
  • 2
Side bar