31 maj 2014
Tymczasem w Zabajce_2

Galileo to urządzenie do wibroterapii całego ciała (Whole Body Vibration) działające na zasadzie specjalnej wibrującej platformy symulującej ludzki chód. Osiąga się poprawę funkcjonowania mięśni i ich siłę za pomocą optymalnej koordynacji wewnątrz i międzymięśniowej będącej wynikiem działania urządzenia. WSKAZANIA DO STOSOWANIA APARATU GALILEO m.in.: zaburzenia równowagi, zaburzenia motoryki i chodu.

Jako część swojego codziennego treningu platformę Galileo wykorzystują: Sportowcy: Corey Maggette, Jim Gilette, Martin Schmitt, Michael Uhrmann, Christoph Langer. Kluby: AC Milan, Boston Celtics, Orlando Magic,VfB Stuttgart, Rapid Wien

 

 

29 maj 2014
Arturek jak Adam Małysz!

Arturek dzielnie rehabilituje się na turnusie. Wraz z mamą biegają z zajęcia na zajęcie 🙂 Nowością obecnego pobytu w Zabajka 2 są zajęcia Biofeedback. Jest to także metoda terapii, polegająca na podawaniu pacjentowi sygnałów zwrotnych o zmianach stanu fizjologicznego jego organizmu, co uczy panowania nad własnymi reakcjami, pomaga odpowiednio relaksować się, a tym samym radzić sobie nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Ciekawostką są sukcesy skoczka narciarskiego Adama Małysza, które w dużej mierze wynikały z stosowanej przez jego psychologa terapii biofeedback- informowała o tym gazeta Puls Medycyny.

26 maj 2014
Rehabilitacja w Zabajka 2

Najbliższe 2 tygodnie Arturek z Mamą – najlepsze życzenia dla mamusi z okazji Jej święta 🙂 – spędzi w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci ZABAJKA 2 w Złotowie. To jego trzeci turnus rehabilitacyjny w tym roku. Wiosna i lato to najwyższa dyspozycyjność naszego Synka, co roku zaskakuje nas przełomem.Swoją determinacją i zaangażowaniem zdobył już tak wiele, trzymajmy kciuki za dalszy rozwój.

Szczególne podziękowania przesyłamy Maciejowi i Irkowi – dobrym Aniołkom_Stróżom, którzy sfinalizowali ten pobyt Arturkowi.

21 maj 2014
Dzieci z Pruszcza Gd i Wiśliny pomagają

Do akcji Zbierania Nakrętek dołączyli PRZEDSZKOLE CZWÓRECZKA w Pruszczu Gdańskim i SZKOŁA PODSTAWOWA w Wiślinie!!!

Dzieciaci zebrały razem bagatela 90kg odpadów, których sprzedaż zasiliła konto Arturka. Znaleźliśmy hojniejszego odbiorcę, niż poprzedni stąd uzyskany fundusz zapewni 1h rehabilitacji w celu usprawnienia jego rozwoju. Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc dla naszego Arturka kochanego.

Akcja trwa!!!

Dodam, iż nasz Przyjaciel MARCIN przysłał karton nakrętek z dalekiego, niezwykle przyjaznego Wrocławia 🙂 Dzięki raz jeszcze.

Na herbatce u prezydenta Tczewa

To było pierwsze spotkanie Arturka z Panem Prezydentem, Mirosławem Pobłockim.

 

Aukcje Aukcje Aukcje

Koszulki Atomu Trefl Sopot, Kuby Błaszczykowskiego, Polpharmy Starogard oraz piłka nożna z podpisami zawodników Lechii Gdańsk wraz z misiem i szalikiem zostały sprzedane na aukcjach charytatywnych allegro. Gratulujemy Zwycięzcom licytacji.

Zapraszamy na trwające, które będziemy sukcesywnie wzbogacać.

15 maj 2014
AUKCJE CHARYTATYWNE zapraszamy

Dobiegają końca wyjątkowe aukcje charytatywne dla Arturka od Dzieci z Domu Dziecka w Tczewie, a już pojawiły się kolejne – tym razem szaliki reprezentacji oraz zespołów klubowych.

Aukcje będą się wciąż rozwijały, zapraszamy do licytacji.

LINK

ats obrazek16 14 maj 2014
ATOM Trefl Sopot włącza się w akcję pomocy

 

ats obrazek16

ATOM Trefl Sopot włącza się w akcję pomocy małemu Arturkowi – klub czterokrotnych medalistek krajowej ligi przekazał na aukcję koszulkę z podpisami całego zespołu, który w końcówce kwietnia wywalczył brązowy „krążek” mistrzostw Polski. Ale to nie wszystko – poza aktualną koszulką klubową do nabycia jest także t-shirt z podpisami całego składu, który… rywalizował na poziomie I ligi!

Taka koszulka jest obecnie właściwie nie do dostania – jest to bowiem t-shirt zespołu, który rywalizował o awans do ligowej czołówki z TPS Rumia w sezonie 2009/2010. Nabywając więc gadżet z podpisami wszystkich obecnych siatkarek sopockiego zespołu, hojny kibic otrzyma także ten archiwalny unikat.

LINK DO AUKCJI

02 maj 2014
Wyjątkowe AUKCJE CHARYTATYWNE

Ponownie ukazały się aukcje charytatywne dla niepełnosprawnego Artura Rosa, lecz tym razem wyjątkowe, gdyż oferowane przedmioty zostały sprezentowane przez Dzieci z Tczewskiego Domu Dziecka oraz Fundację Zielone Wzgórze. Jest piłka ręczna /mini/ naszych „beniaminek” ekstraklasowych zawodniczek SAMBORA TCZEW. Są koszulki z podpisami zawodniczek z najwyższej półki ATOM TREFL SOPOT. Zawodnicy POLPHARMA STAROGARD GDAŃSKI również ofiarowali koszulkę meczową z podpisami. Byli reprezentanci Polski w piłce nożnej złożyli swe autografy na koszulce biało-czerwonych. I wreszcie, KUBA BŁASZCZYKOWSKI przekazał swoją koszulkę, na której złożył specjalną dedykację. Do kompletu oczywiście nie zabrakło piłki nożnej z podpisami ZAWODNIKÓW LECHII GDAŃSK

LINK DO AUKCJI

Arturek ma encefalopatię o nieustalonej etiologii pod postacią opóźnienia we wszystkich sferach, co w skrócie oznacza „wiemy, że jest źle, nie wiemy dlaczego” – to słowa pani doktor z Akademii Medycznej w Gdańsku. Wszystkie dotychczasowe badania, w tym wizyta w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie w Klinice Chorób Metabolicznych nie dały jednoznacznej odpowiedzi. Obecnie trwają badania genetyczne.

Jedyną szansą na poprawę jego stanu zdrowia jest rehabilitacja, z której skrzętnie korzysta. Państwowe możliwości są istotne, ale bardzo skromne, więc zbieramy fundusze na prywatne turnusy (koszt każdego około 5 000,00 zł) oraz spotkania ze specjalistami i rehabilitantami (koszty oscylują pomiędzy 50 – 150 zł). Sami nie jesteśmy zebrać tych olbrzymich kwot, więc o pomoc zwracamy się do najbliższej rodziny, przyjaciół, kolegów i koleżanek oraz do ludzi o wielkim sercu, którzy skłonni są wesprzeć naszego Synka i wziąć udział w jego rehabilitacji. Chcemy dokonać tego z Państwa pomocą, dlatego zwracamy się z prośbą o kupowanie oferowanych przez nas przedmiotów, które w większości pochodzą od Darczyńców.

Dochód z aukcji charytatywnej na allegro.pl [ARTUREK-CHARYTATYWNIE] przeznaczony jest na wsparcie finansowe dla realizacji jego marzeń o normalnych życiu. Dziękujemy z całego serca.

Pomoc, która przynosi rezultaty. Arturek ma OLBRZYMIĄ szansę dogonić rówieśników, stara się i walczy o to z całej siły, doświadczamy tego codziennie. My natomiast będziemy walczyli, aby tą szansę wykorzystać

 

Side bar