25 mar 2014
Prezydent Miasta gościł Arturka

Wczoraj miała miejsce bardzo miła uroczystość w gabinecie Pana Prezydenta Mirosława Pobłockiego. Wygrany z Waszą pomocą plebiscyt na Patriotycznie zakręconego Powiatu Tczewskiego był okazją do spotkania z władzami miasta Tczewa i przedstawicielami Dziennika Bałtyckiego. Oczywiście specjalne zaproszenie otrzymał Arturek, który został obsypany prezentami. Po oficjalnym udekorowaniu w miłej atmosferze spędziliśmy miło czas przy herbatce.

Dziękujemy Panu Prezydentowi na zaproszenie i wyróżnienie oraz Dziennikowi Bałtyckiemu/Tczewskiemu za umożliwienie udziału w akcji.

LINK tczew.naszemiasto.pl i foto

24 mar 2014
Zabajka_ 2 oh Zabajka_2 no i GIPS

Arturek ukończył drugi w tym roku „trening” w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci Zabajka 2 w Złotowie. Czas ten spędził z babcią, która dbała o rozwój królewskiego wnuka także poza zajęciami. Postępowy Arturek zdobył nowe umiejętności oraz rozwinął dotychczasowe „zdobycze”. Wyjątkowo wyczerpujący i wymagający regeneracji pobyt dał się Mu we znaki. Bonusem wyczerpania niewątpliwie była wizyta w Poznaniu, gdzie w Klinice Grunwaldzkiej poddany został zabiegowi na dwie nogi, miesiąc wcześniej seria zastrzyków tosksyną botulinową, Pan Profesor nałożył gips z terminem przydatności 2 tygodnie. Po 3 dobach Arturkowi musieliśmy zdjąć obręcz nóżek, gdyż znalazł się pośród tych dzieciaków, którym nie służy ta metoda utrwalania – obrzęk skóry i bąble po tak krótkim obcowaniu z gipsem mogło się skończyć „nie fajnie”.

Generalnie zabieg uważamy za bardzo korzystny i obiecujący. Arturek chodził zupełnie jak zdrowe dziecko. To niewątpliwe b.ważna pomoc w rehabilitacji naszego Synka. Szkoda, że okres oczekiwania na leczenie z NFZ jest długi… bardzo długi… ponad 4 lata (zapis przyjęcia Arturka do szpitala dostępny na stronie https://www.facebook.com/arturek.rosa.9 )

04 mar 2014
Nowe ortezy odebrane

Odebraliśmy nowe ortezy z firmy VIGO w Warszawie. Zastosowanie ich w rehabilitacji ma ogromne znaczenie w przebiegu procesu leczenia dysfunkcji narządów ruchu. Uzyskanie zamierzonych rezultatów jest w największym stopniu uzależnione od precyzyjnego dopasowania zaopatrzenia, dlatego sprzęt ten  jest zawsze dobierany i wykonywany indywidualnie pod kątem potrzeb Arturka. To druga pomoc ortopedyczna dla naszego synka, poprzednim razem był w nie „uzbrajany” w czerwcu 2012r. Koszt wykonania kmpl ortez wyniósł 2790,00 zł, z czego refundacja z NFZ wyniosła 1000,00 zł. Oczywiście złożyliśmy wnioski do PCPR (powiatowe centrum pomocy rodzinie) i mamy nadzieję, iż tym razem Arturek nie dostanie negatywnej odpowiedzi.

Co do samej wycieczki, to po raz kolejny jak najbardziej udana. Każda wizyta w Warszawie przynosi Arturkowi wiele radości i przygód, tym razem zdobył Pałac Kultury i Nauki, a z jego 30 piętra podziwiał panoramę miasta. Szczęśliwie podróż była spokojna i bezpieczna, jakże odmienna od tej styczniowej zawieruchy śnieżnej. Cieszymy się, że terminy zostały dopięte: terapia toksyną botulinową rozpoczęta, nowy sprzęt-ortezy odebrane, a jutro wyruszamy do Zabajki_2 na kolejny dwu-tygodniowy turnus.

Pragniemy podkreślić, iż dotychczasowy efekt wspomnianej terapii jest bardzo zadowalający – w skrócie – Arturek ponownie chodzi na całych stopach, co czyni jego przemierzanie bezpiecznym, stabilnym i co najważniejsze robi to baaaardzo chętnie. Dodatkowo spostrzegliśmy, iż zminimalizowanie napięcia w nogach rozwija pozostałe funkcje, m.in. „się chłopak rozgadał” 😉

Jesteśmy bardzo szczęśliwi.

02 mar 2014
Bal Przebierańców na PGE ARENA

PGE Arena w Gdańsku zawsze jest gościnna dla dzieciaków, tym razem odbył się tam bal przebierańców, w którym udział wzięła ponad setka maluchów wraz z opiekunami. Tczew reprezentowały Dzieciaki z Tczewskiego Domu Dziecka wraz z Arturkiem. Grono to miało być liczniejsze, lecz w tym samym czasie trwał w Tczewie II Turniej Piłki Siatkowej Placówek Opiekuńczo Wychowawczych o mistrzostwo województwa pomorskiego. Nasi reprezentanci zajęli miejsce na „pudle” jako trzecia drużyna turnieju – GRATULUJEMY. My natomiast przez 2h bawiliśmy się na stadionie Lechii przy wesołej muzyce, dowcipnym wodzireju otoczeni roześmianymi szalejącymi współtowarzyszami 🙂 Pojawili się również Trener Dariusz Gładyś i niestety były już bramkarz Sebastian Małkowski oraz oczywiście maskotka gdańskiej drużyny – LEW. Naszym gospodarzem było Stowarzyszenie Kibiców Niepełnosprawnych im. Dawida Zapisek. Obecni byli również Klub Kibiców Niepełnosprawnych i goście zaproszeni przez Stowarzyszenie Kibiców Lwy Północy. Przy okazji zabawy Arturek poznał osobiście Wielkiego Małego Kibica –  Mareczka. Biesiada zakończyła się McD-ową konsumpcją Heappy Meal dla każdego 🙂 Dziękujemy za zaproszenie i świetnie spędzony czas. Dla Arturka to kolejny krok w stronę meczu Lechii Gdańsk, ale już teraz zasiadł na trybunach stadionu – emocje dawkowane 🙂

Side bar