19 lut 2014
Wiadomości medyczne – Klinika Grunwaldzka. Poznań.

12-sto godzinna „wycieczka” do Poznania skończyła się szczęśliwym przyjazdem do domu. Zgodnie z zaplanowanym terminem dziś właśnie po raz pierwszy Arturek rozpoczął leczenie spastyczności, tj. wzmożonego napięcia mięśniowego, toksyną botulinową. Celem jest udoskonalenie chodzenia.

Klinika Grunwaldzka w Poznaniu była naszym gospodarzem, a profesor Marek Jóźwiak opiekunem Królewicza. Synek polubił „Pana Doktora od badania nóżek” już przy pierwszej wizycie, stąd niecierpliwie oczekiwał spotkania. Dzielnie też zniósł sam proces wstrzykiwania preparatu, oczywiście z naszą pomocą. Pierwsze efekty działania toksyny botulinowej po wstrzyknięciu do mięśnia są zauważalne po 24-72 godzinach, po 14 dniach osiąga maksymalny efekt, co zbiega się z uczestniczeniem Artura turnusie rehabilitacyjnym w Zabajka_2,  gdzie pod okiem wspaniałych rehabilitantów podwoi swoje szanse.

Pożądane efekty terapii są opisane m.in LINK_ARTYKUŁ przez pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego.

To pierwsza medyczna interwencja inwazyjna w ciało Artura. Trzymajcie kciuki za powodzenie tego „serialu”

06 lut 2014
Zapraszamy na nietuzinkową wystawę

Podajemy info ze strony http://www.dawidzapisek.eu/

Zapraszamy

W najbliższą sobotę tj. 8 lutego 2014 roku o godzinie 13:00 na stadionie PGE Arena w Gdańsku odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy pt. „Młode życie – Wielka pasja” na której zaprezentowane zostaną pamiątki sportowe Dawida Zapisek.

Na kolekcję udostępnioną przez Mamę Dawida składają się głównie koszulki piłkarskie największych klubów z podpisami zawodników, piłki, szaliki oraz rękawice bramkarskie. W przygotowanych gablotach do końca marca 2014 roku obejrzeć będzie można również medale za zdobyte Mistrzostwo Polski.

Pamiątki zostaną zaprezentowane zwiedzającym w tzw. strefie team, gdzie z eksponatami będą mogły zapoznać się wszystkie osoby korzystające z usługi zwiedzania stadionu PGE Arena (informacje dotyczące zwiedzania obiektu dostępne są na stronie internetowej www.pgearena.gdansk.pl/zwiedzanie). Wstęp na wystawę nie będzie dodatkowo biletowany.

W otwarciu wystawy organizowanej przez Miasto Gdańsk, PGE Arenę, Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, Stowarzyszenie Kibiców Niepełnosprawnych im. Dawida Zapisek we współpracy z partnerami Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Gdańsku oraz Stowarzyszeniem „Wspólnota Serc” zaplanowano udział Mamy Dawida, Prezes Stowarzyszenia Kibiców Niepełnosprawnych im. Dawida Zapisek, Sylwii Zapisek oraz Prezydenta Miasta Gdańska, Pawła Adamowicza.

Informacje dotyczące wystawy pamiątek sportowych Dawida Zapisek budującej wiarę w spełnienie marzeń wraz z widocznym powyżej plakatem wydarzenia w większej rozdzielczości dostępne są na stronie internetowej www.pgearena.gdansk.pl.

Side bar