31 sty 2014
Urodzinowy prezent z Anglii

 

Przemiła niespodzianka spotkała Arturka ze strony Jego Przyjaciół mieszkających obecnie w Anglii. W salonie fryzjerskim JK Project Judyta k. i Hubert K. została przeprowadzona zbiórka finansowa zakończona kwotą, bagatela, 800,00 zł !

Chociaż nie znamy się osobiście, zdecydowaliście się  pomóc Arturkowi – jesteśmy Wam za to wdzięczni. Kochani, jesteśmy zaszczyceni prezentem. Dziękujemy Wam bardzo, bardzo mocno.

Dziękujemy WSZYSTKIM, którzy się dorzucili do tej „skarbonki pomocy”. Mądrze napisał M: „każdy grosik zbliża Arturka do osiągnięcia zamierzonego celu jakim jest zdrowie”

Pieniądze te zostały przekazane Arturkowi i zdeponowane na Jego koncie we Fundacji. Zostaną spożytkowane na lutowy zabieg – toksyną botulinową.

Marcin, czuwasz nad Arturkiem niczym Anioł.

Pozdro Brachu!

30 sty 2014
Urodzinki Urodzinki :)

 

Królewicz dziś kończy 4 latka!!!

Dokładnie o 13:15 w 2010 r przyszedł na świat nasz Ukochany Synek.

Najlepsze życzenia urodzinowe i przede wszystkim zdrowia i wytrwałości w dalszej rehabilitacji.

Kochamy Cię Arturku.

29 sty 2014
ORTEZY nowe po 0,5 roku

Arturek ponownie wyruszył w podróż, ponownie do stolicy. I te „ponownie” się powtarza do znudzenia, nawet w ustach Synka, bo zapytany dokąd i po co jedzie, odpowiedział: „Do Warszawy, Pani Doktor będzie badać…”

Dzieciństwo związane z leczeniem i rehabilitacją, tak kojarzy, taki ma żywot.

Czerwcowe Ortezy są już … za małe, stąd nasza obecność w VIGO, bo terminy terminy. Czeka już Poznań, potem znów Warszawa, Złotów w marcu… Objazdówkę niczym Gwiazda Rocka ma, lecz z tą różnicą, że po szpitalach, a nie po scenach przy aplauzie fanów.

 

24 sty 2014
„Lolek” Czarek/Cezary – nasz Przyjaciel

Polecamy muzyczną twórczość naszego Przyjaciela, Czarka, czyli Lolka.

Dobry Druh tczewskiego domu dziecka, niezwykle uzdolniony, preferujący hip hop styl muzyczny.

Nam w sercu leży ta mp3 DLA M ale cała dyskografia Czarka jest niesamowita.

Posłuchajcie. Klikajcie na podświetlone linki

24 sty 2014
Turnusem w ZABAJKA_2 rozpoczął się rok

W dniach 02.01-15.01 Arturek przebywał na turnusie rehabilitacyjnym, jakżeby inaczej – w Zabajka_2  w Złotowie. Przede wszystkim dziękujemy „Starej Gwardii” Kibiców Lechii Gdańsk, która bardzo znacznie za_sponsorowała pobyt naszego Synka.

Zajęcia PETO, czyli namiastka przedszkolnej zabawy i współpracy w grupie, to nowość w planie rehabilitacyjnym. Świetnie, że w perspektywie uczęszczania do przedszkola Arturek ma okazje „trenować” 🙂

Wspominamy pierwszy turnus i nadziwić się nie możemy przemianie jaka nastąpiła w naszym Synku. Z przestraszonego i wrzeszczącego blondynka, zmienił się w towarzyskiego Blondyna, czasami chyba aż nadto, czego doświadczają wybrane ciocie 🙂 Obiekt ten to prawie Jego drugi domek. Radość z wyjazdu okazywana jest na długo przed terminem porannym okrzykiem: DO ZABAJKI.

Tym razem praca nad sobą dała Mu się ewidentnie we znaki, ponieważ do domu wracał chętnie i zmęczony, ale efekty tych wyjazdów nie podlegają dyskusji.

W czasie pobytu wymknęliśmy się na jeden dzień do Poznania, na konsultację ortopedyczną. Efektem spotkania jest zaplanowane leczenie spastyczności, tj. wzmożonego napięcia mięśniowego, toksyną botulinową, w poznańskim szpitalu klinicznym oraz prywatnie. Ten pierwszy termin oczekiwania, 4 lata 6 miesięcy zostanie skorygowany 🙂

I uwaga uwaga uwaga: Arturek ponownie spotkał się z PraBabcią! Niesamowite szczęście i radość. Wspaniale zostaliśmy ugoszczeni u naszej poznańskiej rodziny, dziękujemy Kochani. Macie nas na głowie kolejne razy, bo zaplanowane są już wizyty w OrtopedycznoRehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. Wiktora Degi w Poznaniu

09 sty 2014
Patriotycznie Zakręceni z Pomorza-Sebastian prosi o głosy

Sebastian prosi o głosy. Ruszyło głosowanie finałowe na Patriotycznie Zakręconych! Laureat z województwa pomorskiego, wyłoniony w głosowaniu internetowym, otrzyma w nagrodę statuetkę, proporczyk oraz dyplom Patriotycznie Zakręconego Internautów.

Dodatkowo, specjalna komisja wybierze zwycięzcę, który w ramach nagrody otrzyma statuetkę i tytuł Pozytywnie Zakręconego Pomorza, a także zostanie zaproszony na wyjątkowe spotkanie w Kancelarii Prezydenta w Warszawie. W ramach wyjazdu, laureaci spotkają się także w redakcji z Rafałem Wąsowiczem, redaktorem naczelnym gazety Nasze Miasto oraz wspólnie zwiedzą Muzeum Powstania Warszawskiego.

Głosowanie trwa do 02.02.2014 do godz. 24.00

LINK DO GŁOSOWANIA: www.tczew.naszemiasto.pl

 

04 sty 2014
1% z zapłaconego podatku za 2013r

Kolejny raz zwracamy się do każdego, kto zechce wspomóc rozwój naszego synka Arturka przekazując na Jego rehabilitacje 1% z już zapłaconego podatku. Każdy ma możliwość zadecydować, na jaki cel zostanie przekazana ta kwota. Brak wskazania odbiorcy skutkuje zasileniem budżetu państwa.

Z wdzięcznością dla Darczyńców dziękujemy za przekazanie 1% z podatku dla Arturka dla finansowego wsparcia Jego dążeniom do normalności. Zapewniamy, że zdeponowana kwota na koncie Arturka w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” w całości zostanie spożytkowana na Jego rehabilitację, co ściśle kontroluje Fundacja i nie pobiera prowizji od wpłat Darczyńców ani opłat za prowadzenie subkont dzieci.

KRS Fundacji: 0000037904,

Tytuł: 15223, Artur Rosa

DZIĘKUJEMY http://www.youtube.com/watch?v=2sIdhUVg_AQ

03 sty 2014
Sebastian – Patriotycznie Zakręcony. Oddaj swój głos.

Gorąca prośba o pomoc na zwycięstwo w konkursie – wystarczy klikać, żaden sms za kasę.

Wybierzmy Patriotycznie Zakręconego z Tczewa.

Głosujemy na Sebastiana z LGFT w plebiscycie Dziennika Tczewskiego.Wystarczy klikać, bez żadnego smsa za kasę. link: http://tczew.naszemiasto.pl/plebiscyt/karta/958,sebastian-rosa,26202,id,t,kid.html
Po wybraniu sposobu
– z logowaniem na fb oddajemy trzy głosy, które mnożone są x5 – klucz do sukcesu lub

– bez logowania na fb – można oddać 5 głosów dziennie, lecz bez pomnażania.

Do dzieła!

Konkurs trwa do 6.01.14 g.12:00

03 sty 2014
Sebastian – Patriotycznie Zakręcony. Oddaj swój głos.

Gorąca prośba o pomoc na zwycięstwo w konkursie – wystarczy klikać, żaden sms za kasę.

Wybierzmy Patriotycznie Zakręconego z Tczewa.

Głosujemy na Sebastiana z LGFT w plebiscycie Dziennika Tczewskiego.Wystarczy klikać, bez żadnego smsa za kasę. link: http://tczew.naszemiasto.pl/plebiscyt/karta/958,sebastian-rosa,26202,id,t,kid.html
Po wybraniu sposobu
– z logowaniem na fb oddajemy trzy głosy, które mnożone są x5 – klucz do sukcesu lub

– bez logowania na fb – można oddać 5 głosów dziennie, lecz bez pomnażania.

Do dzieła!

Konkurs trwa do 6.01.14 g.12:00

02 sty 2014
Zabajka 2 na dobry początek roku 2014

Czas na po świąteczno-noworoczny rozruch. A gdzie najlepiej dojść do formy? Oczywiście, na turnusie rehabilitacyjnym w Zabajka 2 w Złotowie. Od dzisiaj Arturek będzie ćwiczył, nie w celu zrzucenia zbędnych kilogramów, lecz w celu usprawnienia. My jak zwykle pełni nadziei i oczekiwań. Trzymamy kciuki za Królewicza.

Arturek po raz pierwszy będzie miał zajęcia Kinezyterapia Metoda PETO, na którą uczęszczać będzie m.in. ze swoim serdecznym kolegą Oliwierkiem. Radość ze spotkania Rehabilitacyjnego Druha była wielka 🙂

Dziękujemy kibicom Lechii Gdańsk ze STAREJ GWARDII za pomoc finansową przy obecnym wyjeździe.

Side bar