22 maj 2013
Mama i Ja. Konkurs Dziennika Tczewskiego – Głosujcie :)

31.05.13 Aktualizacjia

Zdobyliśmy 82 głosy/sms i dzięki temu zostaliśmy laureatami konkursu Dziennika Tczewskiego. Wszystkim piszącym wiadomości serdecznie dziękujemy.

Pozdrawiamy.

Ania i Arturek.

 

Dziennik Tczewski i tczew.naszemiasto.pl organizują konkurs sms-owy na Dzień Matki i Dzień Dziecka. Wybrana rodzinna para otrzyma kupon w wysokosci 200,00 zł do sklepu Mama i Ja i kosmetyki Ziaja oraz promocje na łamach DT i internetu.

Podobny konkurs rodzinny wygraliśmy, dzieki Waszym głosom. Teraz również liczymy na pomoc 🙂

Oddaj swój głos sms w słusznej sprawie :):):) Wybierz zdjęcie przedstawiające Anie i Arturka.

Pomóż Rosa_Klan

SMS pod nr 72355 o treści mamadt.6 za 2,46 z vat

LINK do strony DT

Dziękujemy za głosy!

12 maj 2013
ZOO w Oliwie

A teraz trochę przyjemniejsze spotkanie. Korzystając z minionej już niestety pięknej pogody i  pobytu w sąsiedztwie Oliwskiego ZOO postanowiliśmy pokazać Arturkowi zwierzęta znane mu z bajek. Doświadczył na żywo, że żyrafy są trochę wyższe, a słoń faktycznie ma dużego nochala-trąbe. Te gabaryty wystraszyły synka, więc omijał zagrodę trąbalskich szerokim łukiem 🙂 Największe wrażenie i sympatie wzbudziły w nim foki, tym bardziej że pluskały się w towarzystwie fontanny, za którą Królewicz przepada. Dwugodzinna wycieczka to stanowczo za krótko, aby spokojnie zwiedzić cały obszar, ale to doskonały wstęp do kolejnej wizyty w tym cudownym miejscu.

10 maj 2013
Arturek w gipsie

Arturek doświadczył dzisiaj kontaktu z gipsem. Obie nogi zostały pokryte tą szpitalną „mazią”. Na szczęście na krótko, nie zdążyliśmy nawet złożyć autografów. Gipsowanie miało na celu zwymiarowanie pod produkcję ortez. To pierwsze tak poważne pomoce medyczne dla naszego Synka. Dwukrotna w tym tygodniu wizyta w Szpitalu Rehabilitacyjnym Kościerzyna Oddział Dziecięcy Dzierżążno (nazwa wyśmienita na konkurs ortograficzny) została podsumowana wymogiem przygotowania owych ortez. To pierwszy etap przygotowania i mamy nadzieję, że zakończy się jeszcze przed planowanym turnusem w Trzech Koronach, który odbędzie się na początku czerwca. Wiadomym są stanowczość Arturka i Jego indywidualność, więc zapobiegliwie lekarze sięgnęli po środki farmaceutyczne – na nic się jednak one zdały – charakterek Królewicza jest ponad nie 🙂

Finalnie się udało. Gips został zdjęty, wymiar pobrany, czekamy na efekt – będzie dobrze!

02 maj 2013
Nakrętki na skupie

211 kg (dwieście jedenaście kg) nakrętek oddałem dzisiaj do skupu, to rekordowa waga, wcześniejsze zbiory zamykały się w 100 kg. Dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli nas każdym najmniejszym g 🙂 Waga rośnie, niestety cena spada – obecnie 1kg nakrętek to 0,18 zł. Żenująco mało. Niedawno 0,40 zł w Tczewie, a w innym miastach nawet 1,10 zł za kg.

01 maj 2013
Drzewko Arturka „żyje”

Drzewko Arturka – wiśnia – zasadzone w pierwszym roku jego życia, a dokładnie 6 listopada 2010r. Jako jedyne z wielu ówcześnie „zaproszonych” na działkę Dziadka i Babci nie rokowało szans na przeżycie i martwiliśmy się, że uschnie. Ku naszej radości ma się bardzo dobrze. Dziadek dba, aby prawidłowo się rozwijało. Rośnie wraz z Królewiczem, czekamy na owoce i mamy nadzieję, że będą przepyszne.

Side bar