28 kw. 2013
Dzieci z DD przywiózły prezent ze stolicy

Dzieci z Tczewskiego Domu Dziecka pod „przywództwem” naszego Przyjaciela Marka Godlewskiego i opieką Artura reprezentowały nasze miasto w IV Mistrzostwach Polski Dzieci z Domów Dziecka w Warszawie. Piękne gole, zacięte pojedynki na murawie i mnóstwo radości – tak wyglądało piłkarskie święto dzieci z domów dziecka z całej Polski. Atmosfera była niesamowita, a młodzi piłkarze dawali z siebie wszystko! – podaje strona fb mistrzostw. Nasi bohaterowie nie zdobyli mistrzostwa, pomimo rewelacyjnego wyniku z Warszawą 9:0, ale zaprezentowali dużą wolę walki oraz wspaniałą zabawę, a o to właśnie chodziło. Nie zapomnieli też o swoim Przyjacielu – ARTURKU – dla którego przywieźli wspaniały prezent. Jest nim koszulka reprezentacji Polski, z autografami wybitnych piłkarzy: Tomasza Iwana, Tomasza Kłosa, Dariusza Dziekanowskiego i Marka Jóźwiaka.

Dziękujemy Przyjaciele!

25 kw. 2013
Wiadomości medyczne

Dzisiejsza wizyta w Akademii Medycznej w Gdańsku po raz drugi bezowocna. Pomimo wybudzenia już o 3:00 rano i widocznego zmęczenia, Arturek nie zechciał nas obdarzyć snem w ustalonej godzinie wizyty szpitalnej, dlatego zaplanowane z dwumiesięcznym wyprzedzeniem badanie EEG zakończyło się fiaskiem. Król dysponuje swoim czasem, nie czas wydaje nakazy, bo w samochodzie zasnął po 60s od odjazdu. Przypomina to Pana Norrisa Ch. Trzecie podejście, mamy nadzieje pozytywne, już za … 2 miesiące, koniec czerwca. Jesteśmy pewni, że nauczeni doświadczeniem znaleźliśmy wreszcie sposób 🙂

Podobnie negatywnie zakończyło się badanie genetyczne w Poradni Genetycznej w Gdańsku/Warszawie. Tu akurat wykluczenie przypadłości nas bardzo cieszy – synek miał podejrzenie Zespołu Angelmana. Na naszą „prośbę” zostanie kontynuowane rozpoznanie genetyczne.

10 kw. 2013
Koszulka M. Machaja na licytacji dla Kibiców Lechii

Trwają aukcje charytatywne SKLG „Lwy Północy”, z których zdobyte środki zostaną przekazane na pomoc naszym kibicom poszkodowanym w wypadku autokaru. Zachęcamy do licytacji wszystkich przedmiotów, których wciąż przybywa, szczególnie zaś do zakupu nowej koszulki meczowej – Mateusza Machaja – z podpisami zawodników gdańskiej Lechii. Koszulka ta wylicytowana wcześniej na aukcji charytatywnej dla Arturka, została ponownie przekazana do naszego zbioru przez Tomka. Środki uzyskane na rehabilitację naszego Synka znacznie wspomogły budżet, co pozwoliło na dodatkowe zajęcia wspomagające jego rozwój. Wierzymy, że również w tym wypadku tak będzie. W porozumieniu ze zwycięzcą licytacji Mirkiem i darczyńcą Tomkiem (Lepa Orunia), przekazaliśmy ją Lwom Północy z korzyścią dla potrzebujących.

Doskonale wiemy, że rehabilitacja chłopaków to klucz do ich powrotu do zdrowia! Życzymy im wytrwałości i siły w dążeniu do celu. Pozdrawiamy wszystkich kibiców biorących udział w pomocy i zachęcamy do udziału w akcji.

Szczególnie pozdrawiamy CHŁOPAKÓW! LECHIA TO SIŁA, KTÓRA NAS ZJEDNOCZYŁA!

LINK: A u k c j e dla L e c h i s t ó w

05 kw. 2013
Arturek został członkiem SKN

Arturek został członkiem Stowarzyszenia Kibiców Niepełnosprawnych im. Dawida Zapisek i  jest jego najmłodszym przedstawicielem 🙂 Przypomijmy, iż jego założycielami  poza rodzicami (Sylwia Zapisek jest Prezesem SKN) są niepełnosprawni kibice gdańskiej Lechii, piłkarze, dziennikarze, naukowcy, pracownicy gdańskich szpitali i Przyjaciele.

 

Cele, które stawia sobie Stowarzyszenie im. Dawida Zapisek, są bardzo proste – chce integrować kibiców z niepełnosprawnością, by nie czuli się spychani na bok, pomijani i ignorowani. – Dawid mówił o tym, jak ważna jest przynależność, więc mogę jedynie domyślać się, co takie osoby przeżywają i czują. Chcemy, żeby czuły się ważne i doceniane w środowisku kibiców (cyt. z wyw. Sylwii Zapisek)

 

Side bar