27 lut 2013
Dom Dziecka przekazał koszulkę Polpharmy Stg

Marcin Nowakowski, Michael Hicks, Aleksander Lichodzijewski to dla miłośników koszykówki znane osoby – to podstawowi zawodnicy Polpharmy Starogard Gdański, którzy byli dzisiaj gośćmi Tczewskiego Domu Dziecka /nazwa prywatna/ Do tego grona na specjalne zaproszenie Pani Dyrektor Katarzyny Ellert i Opiekuna Marka Godlewskiego przyszedł na własnych nogach Książe Arturek 🙂 Wspaniali domownicy oraz przemili i zabawni sportowcy zawrócili głowę synkowi. Za moim pośrednictwem czynnie uczestniczył w spotkaniu, a osobiście ochoczo nagradzał oklaskami przezabawne konwersacje. Ciekawostką jest informacja z pierwszej ręki o znaczącej zmianie lidera … wzrostu. Olek, mierzący 204cm wzrostu, najwyższy – do dzisiaj – zdetronizowany został przez nowego zawodnika, który mierzy aż 14 cm więcej. Arturkowi daleko jeszcze do tych wymiarów. Spotkanie zakończyło się wymianą prezentów. Gospodarze wręczyli okazjonalną koszulkę, natomiast przedstawiciele PLK – ekstraklasowego klubu – ze Starogardu Gdańskiego przekazali swoją meczową koszulkę z podpisami. I tu pragnę prosić o skupienie Dzieci i Kadra z Tczewskiego Domu Dziecka postanowiły przekazać ów koszulkę dla Arturka na licytację z pożytkiem na Jego rehabilitację …

Z rąk Pani Dyrektor otrzymał również słodki czekoladowy prezent i kredki, które obecnie pod każdą postacią są Jego pasją …

Akcja wspierająca Arturka trwa. Wzruszające są gesty Dzieci dla Dziecka. Przyjdzie ten czas, że Wam się odwdzięczy. Dziękujemy.

23 lut 2013
lechia.net

Na portalu lechia.net ukazał się artykuł o naszym synku w kontekście darowizny 1%. Zapraszam do zapoznania http://www.lechia.net/arturek_rosa

23 lut 2013
Malarz Łukasz Jaruga

Ten przepiękny obraz został namalowany i podarowany przez niezwykłego artystę Łukasza Jaruga z przeznaczeniem na aukcję charytatywną, której zysk zasili konto Arturka, co pozwoli sfinalizować kosztowną rehabilitację. Państwo Jaruga bardzo pomagają Arturkowi, bowiem Magda należy do grona ulubionych rehabilitantek synka.

Dziękujemy bardzo za prezent i gratulujemy fantastycznego talentu.

Z autorem i jego pracami można zapoznać się na stronie www.lukaszjaruga.pl

23 lut 2013
Zabajka 2 po raz 2 w 2013 :)

Wczoraj otrzymaliśmy potwierdzenie dodatkowego terminu w Ośrodku Rehabilitacji Zabajka 2. To będzie już drugi pobyt w Złotowie  w tym roku. Tym razem radość większa, gdyż Arturek spotka się z Oliwierkiem i ciocią Gosią 😉 Jesteśmy bardzo szczęśliwi, iż udało się „nam wstrzelić” ponad plan, gdyż absencja Arturka na zajęciach z powodu choroby wpłynęła niezbyt korzystnie. Na szczęście nadrabia zaległości w szybkim tempie.

ps.Ciekawe czy utrzyma się obecna pogoda, start 7 marca.

20 lut 2013
Dom Dziecka bliski Arturkowi

Pragnę pochwalić się niesamowitymi prezentami od mieszkańców tczewskiej placówki opiekuńczo-wychowaczej, tyle oficjalna nazwa, dla nas są Przyjaciółmi z Tczewskiego Domu Dziecka (teraz z 3-punktach).

Piłkarki Sambora Tczew odwiedziły ów ośrodek i sprezentowały mini piłki do gry w ręczną ze swoimi podpisami. Dzieci z Domu Dziecka postanowiły jeden podarunek przekazać na aukcję dla naszego synka. Cudowny prezent i wzruszająca pamięć o Arturku. Wspaniałe jest zachowanie zawodniczek tczewskiego klubu, które dołączyły koszulkę (brała ona udział w walce o punkty – koszulka meczowa) również z podpisami. Niezmiernie cieszy mnie ten fakt i rozpiera duma, gdyż sam jestem wychowankiem szkoły sportowej nr 2 i klubu Sambor Tczew, sekcja piłka ręczna pod wodzą św. trenera i wychowawcy Leszka Stolińskiego. Dwa kluby pozwoliły mi spełniać swoją pasję: UNIA TCZEW udostępniła mi miejsce w kadrze piłki nożnej i wspomniany SAMBOR TCZEW pozwolił cieszyć się wieloma zwycięstwami i radościami ze zdobytych bramek rzucając ręką:)

Drugim cudownym podarunkiem jest koszulka zawodniczek TREFLA SOPOT z sezonu 2009-2010, na której złożyły swoje podpisy. Przypominam, że aktualne mistrzynie Polski w siatkówce kobiet patronowały niedawno zakończonemu I Turniejowi Piłki Siatkowej Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych województwa pomorskiego organizowanego przez Dom Dziecka z Tczewa pod przewodnictwem wychowawcy i naszego Przyjaciela Marka Godlewskiego. Koszulka ta to jego osobisty prezent na aukcje. Dziękujemy Marek

ps. Lada chwila Państwo Godlewscy spodziewają się dziecka – trzymamy kciuki.

18 lut 2013
Rehabilitacja – powrót po miesięcznej przerwie

Ponad miesiąc trwała przerwa Arturka w rehabilitacji. Masakrycznie dłuuugo 🙁 Powodem tej abstynencji była przedłużająca się choroba. W sumie w ciągu 3 miesięcy chorował 3-razy, w tym na zapalenie płuc. W wywiadzie z innym rodzicami wiemy, że dolegliwości te dotknęły bardzo dużo dzieci, które „przekazały” wirusy dalej. Przerwa w pracy rehabilitacyjnej potwierdziła ogromna potrzebę jej kontynuowania. Arturek wyraźnie stracił animusz, bo w domowych warunkach nie osiągnie się takich doskonałych wyników, jakie do tej pory osiągał pod okiem specjalistów rehabilitantów. Na szczęście wszystko wraca do normy, a dzisiaj odwiedził Ciocię Magdę w jej nowym królestwie. Nowy lokal jest większy, przestrzenny i prezentuje się perfekcyjnie, choć ciocia pracuje jeszcze nad jego wykończeniem. Dodatkowo czekamy na potwierdzenie marcowego turnusu w Zabajce_2, który wzięliśmy jako dodatkowe wsparcie rozwoju synka. Arturek „odpoczywał”, ale ponownie wrócił na ring i zejdzie z niego zwycięski 🙂

14 lut 2013
Prezent od Lechii Gdańsk

Przy okazji wycieczki z uczniami i wychowawcami ze Szkoły Podstawowej nr 5  w Tczewie na stadion Lechii Gdańsk PGE Arena, mogliśmy zwiedzić niedostępne jeszcze dla szerokiego grona Muzeum Lechii Gdańsk. Kustosz Muzeum, Pan Zbigniew Zalewski wręczył piłkę przekazaną przez zawodników gdańskiej drużyny ze złożonymi przez nich podpisami. Przypomnę, że Arturek przeznaczył jedną piłkę ofiarowaną na aukcję charytatywną (za zgodą ofiarodawcy) z pożytkiem na eksponat muzealny, stąd rewanż piłkarzy 🙂 Zbliżający się sezon zaplanowaliśmy jako debiut Synka na PGE Arenie, mamy nadzieję, że plan ten powiedzie się. Udowodnił na pucharowym meczu Unii Tczew, iż poza emocjami sportowymi ważni są dla niego kibice i ich zabawa, więc jasne jest, że mu spodoba się na meczu Lechii przy dopingu fanatycznych kiboli.

10 lut 2013
3- letni Arturek czeka na Waszą pomoc

Trwa okres rozliczeń z Urzędem Skarbowym. Podatnicy mogą także w tym roku skorzystać z prawa do dysponowania 1% z podatku dochodowego. Doskonałym beneficjantem jest 3-letni Arturek Rosa z Tczewa.

http://tczew.naszemiasto.pl/arturek_rosa pisze Sebastian Dadaczyński na łamach Dziennika Bałtyckiego/Tczewskiego

Arturek ma encefalopatię o nieustalonej etiologii pod postacią opóźnienia we wszystkich sferach, co w skrócie oznacza „wiemy, że jest źle, nie wiemy dlaczego” – to słowa pani doktor z Akademii Medycznej w Gdańsku. Wszystkie dotychczasowe badania, w tym wizyta w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie w Klinice Chorób Metabolicznych nie dały jednoznacznej odpowiedzi. Obecnie czeka na wyniki badań genetycznych, które przeprowadzone były w grudniu ur.
Jedyną szansą na poprawę jego stanu zdrowia jest rehabilitacja, z której skrzętnie korzysta. Państwowe możliwości są istotne, ale bardzo skromne, więc zbieramy fundusze na prywatne turnusy (koszt każdego 5 000,00 zł) oraz spotkania ze specjalistami i rehabilitantami (koszty oscylują pomiędzy 50 – 150 zł) – wyjaśnia Sebastian Rosa, tata Arturka. Sami nie jesteśmy zebrać tych olbrzymich kwot, więc o pomoc zwracamy się do najbliższej rodziny, przyjaciół, kolegów i koleżanek oraz do ludzi o wielkim sercu, którzy skłonni są wesprzeć naszego Synka i wziąć udział w jego rehabilitacji.

Przekazać 1% podatku można w łatwy sposób – wypełniając odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT, należy wpisać KRS: 0000037904. W pozycji informacje uzupełniające trzeba uszczegółowić cel, na jaki chcemy przekazać swój jeden procent podatku. Tu należy wyraźnie wpisać: 15223, ROSA, ARTUR.

Chłopiec ma olbrzymią szansę dogonić rówieśników, stara się i walczy o to z całej siły, jego rodzice doświadczają tego codziennie. Efekty są widoczne. Każdorazowa wizyta na turnusie przynosi ze sobą kolejną umiejętność, obecnie Arturek jest na etapie doskonalenia chodzenia. Nie mówi jeszcze wiele, choć ze zrozumieniem powie tata, mama, baba 😉 Czekaliśmy na to prawie 3 lata – dodaje ojciec.

Szczegóły można znaleźć na www.arturek.net

Wszelkie darowizny finansowe gromadzone są na koncie Fundacji Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa

nr 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362

W tytule przelewu należy wyraźnie wpisać: 15223, ROSA, ARTUR

Dodajmy, że wcześniej pisaliśmy już o Arturku, który mimo swojej choroby, potrafił podzielić się z innymi. Przed Bożym Narodzeniem obdarował prezentami rodzinę z Morzeszczyna.

Side bar