30 sty 2013
100 lat 100 lat… Arturek ma 3 lata!

30 stycznia to święto Tczewa odzyskania wolności przy okazji wkroczenia wojsk Gen. J. Hallera oraz święto Królewicza Arturka z okazji … przyjścia na świat 🙂 To juz 3-lata jak przyszedł na świat nasz największy Skarb, dokładnie o godzinie 13:25.

100 lat, 100 lat niech żyje żyje nam… W zdrowiu, szczęściu, pomyślności niechaj żyje nam…

Apropo, życzenia zdrowia jak najbardziej na miejscu. Po pierwsze zdrowie potrzebne do normalnej egzystencji, stąd ciągła rehabilitacja. Dodatkowo Arturka dopadł kolejny raz w ciągu krótkiego czasu złośliwy wirus i dzisiejsze urodzinki spędza na zwalczaniu infekcji, męcząc się z gorączką, katarem i kaszlem.

16 sty 2013
Książe w domku

Arturek wrócił do domu, po dwu tygodniowej rehabilitacji w Ośrodku Rehabilitacyjnym Zabajka 2 w Złotowie. Cieszy mnie to przeogromnie, ponieważ nie widzieliśmy się przez cały turnus i strasznie się stęskniłem. Brak kontaktu w takim „długim” okresie wyostrza postrzeganie synka, dlatego kolejny raz jestem mile usatysfakcjonowany zmianami, jakie zaszły w nim przez ten czas. Pewność i chęć samodzielnego chodzenia jest wyraźnie w plusie, to samo dotyczy mówienia 🙂 Potrafi wypowiedzieć więcej sylab i wyrazów, a co najistotniejsze – ze zrozumieniem.

Spoważniał przez ten czas, może ze względu na obowiązkowość i regularność wymaganą w czasie pobytu poza domem. Na szczęście w domu zmianie nie uległy głupotki z tatą, więc łaskotanie i wygłupy trwaaały i trwaaały…Teraz trochę odpoczynku i regeneracji sił, zdecydowanie mu się to należy. Ciężka praca popłaca, a że Arturek chętnie się jej poddaje i czerpie z niej same korzyści, dlatego efekty są imponujące.Mamy nadzieję, że finanse pozwolą na kolejne wyjazdy, bo nie można przerywać tej bardzo dobrej passy.

Arturek ucieszył się na widok nowych pływających przyjaciół mieszkających w akwarium podarowanym mu przez Kasie – dziękujemy 🙂

Z sieci… 2013 polskim Rokiem Osób Niepełnosprawnych

Sejm przyjął uchwałę uznającą rok 2013 polskim Rokiem Osób Niepełnosprawnych. Decyzja Sejmu  o przyszłorocznych obchodach, poparta została apelem do wszystkich obywateli i instytucji publicznych o podejmowanie działań, które będą wprowadzały zapisy Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych. Konwencja została podpisana przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego we wrześniu br. Szczególny nacisk został położony na tworzenie warunków równego dostępu osób niepełnosprawnych do dóbr publicznych oraz promowanie postaw włączających do aktywnego życia społecznego.Konwencja wprowadza do polskiego prawa nową definicję niepełnosprawności – stanowi, że to nie indywidualne ograniczenia, ale zewnętrzne bariery utrudniające uczestniczenie w życiu czynią człowieka niepełnosprawnym. Zalicza do tej grupy osoby, które „mają długotrwale naruszoną sprawność fizyczną, umysłową, intelektualną lub w zakresie zmysłów, co może, w oddziaływaniu z różnymi barierami, utrudniać im pełny i skuteczny udział w życiu społecznym, na zasadzie równości z innymi osobami”. Oznacza to, że Konwencja definiuje niepełnosprawność jako problem społeczny, a nie sprawę osoby nią dotkniętej.

Źródło: serwis Sejmu RP

11 sty 2013
1% z podatku dochodowego

1% podatku mogą przekazać:

osoby, które sprzedały nieruchomość – PIT 39

gracze giełdowi – PIT 38

pracownicy – PIT 37

przedsiębiorcy-liniowcy – PIT 36L

przedsiębiorcy – PIT 36

ryczałtowcy – PIT 28

Tu należy wyraźnie wpisać: 15223, ROSA, ARTUR

04 sty 2013
03 – 16.01. Turnus ZABAJKA 2

Rok 2013 rozpoczęty intensywnie, bowiem do 16 stycznia Arturek przebywać będzie na turnusie rehabilitacyjnym w Złotowie, Ośrodek Rehabilitacyjny Zabajka 2. Wczoraj szczęśliwie dojechał i „szczęśliwy” przywitał się z faraonem. Postać ta jest na tyle ważna, że każdorazowo oddaje jej „część” poklepując ostentacyjnie:) To wynik radości po samodzielnym pokonaniu 50-metrowego korytarza, kiedy udało się to Arturkowi po raz pierwszy. Najwyraźniej sentyment pozostał 🙂 Mam nadzieję, że zdobyte umiejętności z powodzeniem rozwinie i nabierze kolejnych. Powodzenia w ciężkiej pracy Synku.

Side bar