19 lut 2012
W Klubie Młodej Mamy

Sobotnie popołudnie spędziliśmy w Klubie Młodej Mamy działającym w przedszkolu Twoja Niania. Skorzystaliśmy z zaproszenia Agnieszki, organizatorki tego przedsięwzięcia. Klub zrzesza mamy, które chcą miło spędzić czas na dyskusjach i plotkach, a w tym czasie dzieci korzystają z dobrodziejstw przedszkola mając do dyspozycji sale, zabawki i własne pomysły w towarzystwie rówieśników. Odwiedziły nas również postacie bajkowe: Myszka Miki i Kaczor Donald. Co ciekawe Artur wykazał się nie lada odwagą i włożył całą dłoń do buzi Myszki Miki 🙂 Z zadowoleniem zauważamy, iż obcowanie z dziećmi przy okazji spotkań oraz turnusów bardzo pozytywnie wpływa na jego rozwój emocjonalny i minimalizuje jeszcze niedawny strach przed „nowym”. Była to nasza pierwsza wizyta, ale z pewnością nie ostatnia.

Zabajka2 – po powrocie

W dniu wczorajszym do domu wróciła Ania wraz z Arturkiem. Równo 14 dni spędzili w ośrodku rehabilitacyjnym Zabajka 2 w Złotowie, gdzie Artur podjął bardzo intensywne działania zmierzające do poprawy jego umiejętności ruchowych, manualnych i intelektualnych. Pod okiem specjalistów uczył się, a potem szlifował zdobytą wiedzę, aby zrobić kolejny krok w doskonaleniu „samego siebie”. Program usprawnienia obejmował: kinezyterapie, hipoterapię, ćwiczenia w wodzie, terapie zajęciową, muzykoterapię, zajęcia logopedyczne, terapię ręki, dogoterapię, zajęcia metodą V.Sherborne, masaż suchy, terapię Cranio-Sacrale, stymulacje wielozmysłową, ćwiczenia poczucia własnego ciała w przestrzeni w urządzeniu „Słoneczku”, magnetostymulację urządzeniem Vifor JPS, naświetlenia lampą Bioptron, ćwiczenia w urządzeniu Rotor. Na terenie ośrodka były też zagrody i dodatkowo odbywała się terapia poprzez bezpośredni i pośredni kontakt ze zwierzętami. Dzięki środkom zgromadzonym na koncie fundacji, Artur skorzystał z dodatkowych zajęć, poza programowych, które są kluczowe dla jego obecnego rozwoju. Pobyt w Zabajce 2 sprostał naszym oczekiwaniom, a bardzo dobra opinia o tym ośrodku potwierdziła się. Naszym kolejnym celem jest powrót do Złotowa, na kolejny turnus.

Read More „Zabajka2 – po powrocie”

12 lut 2012
Z wizytą w Zabajce2

Właśnie wróciłem z oficjalnej audiencji u Króla_Artura, który przebywa z bardzo ważną misją zdrowotną. Dla mnie to ukojenie tęsknoty za rodzinką odzwierciedliło się w zmęczeniu i szybkim zaśnięciu u boku Królewicza, wraz z przysłowiowymi kurami. Za to niedziela obfitowała w emocje i żal, że ten niezwykle przyjemny czas minął zdecydowanie za szybko. Pani Justyna dwoiła się, a wręcz troiła, aby zapewnić szereg rekreacji dla małych podopiecznych i ich opiekunów. Zajęcia te przeplatały się z pracą z rehabilitantami – Arturek miał terapię z Panią Logopedą. Przygotowywanie ciasteczek, kulig, ognisko, kino dla dzieci i kino dla starszych, raz po raz czas by wolny był świetnie zagospodarowany. To doskonały pomysł, aby w fryworze napiętego tygodnia ćwiczeń, znaleźć chwilę wytchnienia i relaxu, gdyż tego wszystkim trzeba, bo praca nad usprawnieniami oraz poprawą zdrowia jest ciężka i intensywna. Półmetek za nimi, od jutra ciąg dalszy systematycznej pracy. Cieszy nas bardzo zauważalny postęp Arturka w newralgicznych obszarach. Pojawiły się też różne sugestie i propozycje, które musimy przeanalizować, rozważyć i podjąć decyzje. Niewątpliwie Arturek trafił we właściwe miejsce i do czwartku będzie korzystał z jego dobrodziejstw.

10 lut 2012
Zbieramy plastikowe nakrętki cd

Dzięki Wam udało nam się zebrać naprawdę pokaźną ilość nakrętek, które magazynowane są w pomieszczeniu   gospodarczym – 2 duże worki budowlane. Przypominamy, iż akcja ta trwa nadal i trwać będzie, więc odkładajcie nakrętki i przekażcie jej nam. Z przyjemnością podjadę osobiście, aby je odebrać.

Akcje tą prowadzą również Lwy Północy i Kibice Razem.

Zebrane nakrętki nie tylko zapewnią środki na finansowanie rehabilitacji, a także wpłyną na ochronę środowiska. Firmy recyklingowe zakupione zakrętki przerabiają na surowiec wtórny (plastikowy granulat), który następnie jest przetwarzany przez producenta na nowe zakrętki, opakowania, rury PCV czy obudowy komputerów. Zbierając nakrętki mamy pewność, że nie wylądują one na składowisku albo, co gorsza, w lesie.

25.02.Aukcje

Dziękujemy Wszystkim, którzy brali udział w II aukcji zorganizowanej dla ARTURKA. Gratulujemy Zwycięzcom.  ps. Ponieważ od piątku przebywałem na turnusie z Arturkiem, teraz dopiero analizuję pocztę email i allegro.pl Proszę zgłaszać wszelke pytania pod nr 728345543.

Side bar