03 kw. 2022
Kinezyterapia

Kinezyterapia, czyli leczenie ruchem, to podstawowa rehabilitacja Arturka. Magda Jaruga była pierwszą rehabilitantką Królewicza (6 mc życia) i pozostaje z Nim do dziś 🙂

 

 

 

 

31 mar 2022
Kolejne „nowe” ortezy rozm. 43 (!)

Arturek odebrał nowe ortezy z VIGO ORTHO . But ma rozmiar … 43 cm, to 1cm mniej niż rozmiar buta taty 😉 Tak po prawdzie to z Gdyni wróciliśmy z jedna ortezą, bowiem lewa doznała uszczerbku na materiale i zostanie dosłana po wymianie.

Te specjalistyczne obuwie ortopedyczne, jeśli można tak traktować ów ortezy, są nieodłącznym atrybutem garderoby Królewicza od 4 roku życia. Pomagają ustabilizować i nadać prawidłowy kształt stopie podczas stania i chodzenia, co prowadzi do rozwoju chodu i utrzymania wzorca postawy. Dzięki temu Arturek zachowuje, a teraz już rozwijał równowagę, która stanowi o Jego bezpieczeństwie.

Przez idealne dopasowanie do stopy z lekkim naddatkiem na rozwój ich przydatność wynosi około 8 mcy.

10 mar 2022
Wizyta lekarska w sprawie CBD

We wtorek ponownie odwiedziliśmy Warszawę, bynajmniej w celach turystycznych, a z powodu wizyty lekarskiej u dr Marka Bachańskiego, o którym mówi się: doktor od spraw niemożliwych. Powodem wyprawy była ocena zaburzeń zachowania Arturka i celowość podawania CBD, czyli jednego z obecnych w oleju z konopi kannabinoidów.

Jakkolwiek to brzmi, CBD nie wykazuje żadnych psychoaktywnych właściwości. Widzimy znaczną poprawę w zachowaniu Królewicza i z powodzeniem stosujemy ów olej, ale chcieliśmy potwierdzić nasze spostrzeżenia i uzyskać opinię największego w Polsce specjalisty w tym temacie.

Kosztowna to była wizyta, bowiem przy pierwszym razie trzeba zapłacić 600,00 zł, ale trwała około 3h i była bardzo drobiazgowa. Jesteśmy ukontentowani spotkaniem, dlatego Arturek pozostanie pod kontrolą dr Marka.

Dr Marek Bachański /pediatra, neurolog/ jako pierwszy w Polsce zaczął stosować preparaty z konopi w terapii dzieci z padaczkami lekoopornymi.

08 lut 2022
Dzień medyczny

Dziś dzień medyczny, dlatego wstaliśmy o 6:00, aby punktualnie stawić się w Dzierżążnie, do którego od lat Arturek przyjeżdża na zabieg toksyna botulinową. Polega on na wstrzyknięciu roztworu w mięśnie łydki. Szczęśliwie odbywa się to pod znieczuleniem i okiem bdb kadry lekarskiej. Oczywiście msza odprawiona 🙂

Kolejny przystanek był w Gdyni, gdzie również od lat wykupujemy ortezy na nogi. Arturek rośnie w szybkim tempie, dlatego już po roku potrzebuje nowego specjalistycznego sprzętu. Oczywiście wykonuje się ze sporym zapasem rozmiarowym na długości, ale cóż on ma do natury 🙂

21 sty 2022
Rehabilitacja nie ma kwarantanny – czas covidu

Niestety ponownie Arturek jest na kwarantannie spowodowanej covid’owym szałem.

Rehabilitacja nie może mieć przerwy, dlatego systematycznie ćwiczy w domu na sprzęcie, który posiada.

07 sty 2022
1% to KRS0000037904 cel: 15223 ARTUR ROSA meeeeeega Dziękujemy
Z Magda Jaruga od początku Arturek Rosa rozwija swoje umiejętności i walczy o zdrowie i JEST MEGA PROGRES!!!
I to Dzięki WAM Kochani może uczestniczyć w zajęciach rehabilitacyjnych.
1% z JUŻ zapłaconego podatku można przekierować i zamienić na 100% Zdrowia…🙏
Dzięki Dominik Sova Gudowski za to że tworzysz❤

24 gru 2021
Święta Bożego Narodzenia

Kochani,

Przesyłamy Wam życzenia błogosławionych świąt Bożego Narodzenia, zdrowych, radosnych, a przede wszystkim rodzinnych, pełnych wiary, nadziei i miłości.

11 gru 2021
Zima w Hucułku

Zawitała zima, jak za dawnych lat, mroźna i pełna śniegu. Cudowna rehabilitacja

 

11 gru 2021
Nakrętki oddane po raz ostatni w tym roku. 1210 kg

Oddaliśmy na skup po raz ostatni w tym roku i kolejny raz został przekroczony tonaż – 1210 kg tego drogocennego surowca pojechało w celu przetworzenia.

Dziękujemy Indywidualnym❤ i Instytucjonalnym❤ obrońcom środowiska, którzy zbiory pożytkują z korzyścią dla Arturek Rosa
👉NAKRĘTKI DLA ZDROWIA – 12 Zawodnik Arturka

18 lis 2021
Terapia behawioralna w INS Tczew
Po zakończeniu zajęć szkolnych w SP 10 pojechaliśmy do Instytutu Nauk Stosowanych w Tczewie, gdzie kontynuowaliśmy długoletnią terapię poznawczo-behawioralną.
Wieńcząca terapię gra, to zarówno zabawa, jak i edukacja.
Side bar