12 lis 2022
Filmowo

A gdybym nie był chory…?

01 lis 2022
Rehabilitacja 3x tydzień plus terapie w szkole

Arturek dzielnie rehabilituje się w szkole, a także poza szkołą. Obecnie nie uczęszcza na terapię behawioralną w tczewskiego INS, a tydzień wygląda następująco:

  • kinezyterapia z Madzią we wtorki
  • ulubione koniki w Szczerbięcinie „Hucułek” w środy
  • logopeda z Julką (by Agnieszka Sznigir)

Praca i jeszcze raz praca, a za nią idą efekty.

22 wrz 2022
Rehabilitacja pełną parą

Po okresie wakacyjnym, kiedy zajęcia były sporadyczne, a w zasadzie rehabilitacja bazowała na czynnościach domowych, Arturek wrócił do dyscypliny usprawniającej. Poza zajęciami w szkole /rewalidacja, terapia pedagogiczna, socjoterapia/ kontynuuje rehabilitację prywatną poza szkolną /kinezyterapię, hipoterapię, logopeda/.

Część zajęć jest trudniejsza, inna łatwiejsza, czy nawet przyjemniejsza 🙂 WSZYSTKIE są mega ważne!

14 wrz 2022
Tczewski 100-letni klub obchodzi jubileusz, Kibice wspierają Arturka
Unia Tczew obchodzi 100-lecie i z tej okazji oldboje zagrają W NIEDZIELĘ O 14:00 z rówieśnikami z Lechii Gdańsk, którego kapitanem jest … urodzony w Tczewie Lech Kulwicki wychowanego naszego znamienitego klubu. ZAPRASZAMY😁
Przy okazji meczu Kibice Unii Tczew zorganizowali aukcje charytatywną TRZECH niezwykle cennych koszulek👇z pożytkiem na rehabilitację Arturek Rosa – DZIĘKUJEMY😍
👉koszulka Adidas Lechii Gdańsk litewskiego obrońcy Vytautasa Andriuskeviciusa z sezonu 2010/2011 roku z podpisami zawodników.
👉koszulka Nike Warty Poznań napastnika Mateusza Kuzimskiego (wychowanka Unii Tczew) z sezonu 2021/2022.
Dla zwycięzcy możliwość umieszczenia specjalnej dedykacji od zawodnika.
👉koszulka Unii Tczew z sezonu 2000/2001 z podpisami zawodników, którzy uczestniczyli w reaktywowanej drużynie w rozgrywkach Pucharu Polski w sezonie 2012/2013.
Wśród autografów m.in. byli zawodnicy z Ekstraklasy: Bogusław Lizak i Marcin Chyła.
24 sie 2022
Licytacja na rehabilitację

Swoje rękawice bramkarskie i koszulkę przekazał obecnie bramkarz nr 1  w Lechii Gdańsk – MICHAŁ BUCHALIK. Ponadto na koszulce tej podpisali się wszyscy zawodnicy klubu. Przyjaciele Arturka z Morze Sushi w Baninie (Ola, Mateusz) ofiarowali je na rehabilitację naszego Królewicza.

Dziękujemy serdecznie za kolejny prezent.

Akcja trwa na fejsbukowym bazarku 🙂

Bazarek charytatywny dla Arturka Rosy „Pomóż i Ty”

 

 

27 lip 2022
Przed urlopem

Ten tydzień  jest ostatnim rehabilitacyjnym tygodniem przed urlopem – terapia behawioralna, logopeda i ukochana Magda Jaruga na wymagającej kinezyterapii. Przychodzi czas na odpoczynek i relaks.

 

24 lip 2022
Restart.

Wakacje są cudowne, wszak rehabilitacja trwa nieprzerwanie, ale nie ma codziennych lekcji i zadań domowych.

Człowiek potrzebuje RESTARTU od wszystkiego i dlatego weekend w Ostrowite. Pierwsza noc to męska wyprawa, a potem rodzinnie.

Było super!

08 lip 2022
Botulina terapia w Dzierżążnie

Ostatnim razem na zabiegu z wstrzyknięciem toksyny botulinowej Arturek był w lutym br. Po fibrotomii terapia ta daje zaskakujące długotrwałe efekty, co potwierdzają lekarze. To bardzo nas cieszy i utwierdza w przekonaniu, że terapia (botulina) w połączeniu z rehabilitacją i ortezami daje pożądane rezultaty.

08 lip 2022
Wakacje… z pracą rehabilitacyjną oczywiście w tle

Upragnione wakacje trwają. Pogoda sprzyja, jest dłuższy sen  i ciekawe wycieczki 😉 Czytanie i liczenie tylko z przyjemności :):):):)

Oczywiście rehabilitacja nie ma wakacji, dlatego regularnie Arturek uczestniczy w zajęciach.

14 cze 2022
Po turnusie reha stacjonarna

Czas wrócić do rehabilitacji stacjonarnej, stąd dzisiejsze zajęcia z Magdzią Jaruga. Po intensywnym turnusie należy się zregenerować, co też Arturek uczynił a teraz z kopyta 🙂 tfuuu, z rozciągania raczej 😉

Side bar